ROAD to MILAN2022

G4S Noorteliiga PU16 etapp peeti nädalavahetusel Jüri Spordihoones

21.11.2017

G4S Noorteliigas toimus nädalavahetusel suurel hulgal mänge. Poiste U16 vanuseklassis toimus 2.divisjoni etapp laupäeval, 18.novembril Jüri Spordihoones.

Võõrustajaks oli Korvpalliklubi Rae Koss/Rae Spordikooli võistkond. Külalistena osalesid etapil TTÜ Korvpallikool, Erkmaa KK ja BC Tartu/Eviko. Päeva esimeses mängus võitis tugeva esimese poolaja teinud Erkmaa KK võõrustajaid 68:45. Teisel poolajal mäng võrdsustus, aga lähedamale KK Rae Koss/Rae SK võistkonnal saada ei õnnestunud. Võitjate tulemuslikem oli Karl-Markus Rumjantsev 17punktiga, Heiki Peterkopf ja Kaarel Kiiver lisasid mõlemad 12punkti. Kaotajatest oli tulemuslikem Ralf-Mathias Ats 20 punktiga.

Päeva teises kohtumises käis TTÜ Korvpallikooli jõud selgelt üle BC Tartu/Eviko võistkonnast. Tulemuseks 89:44. Kristofer Järviste viskas 18 punkti ja Ken-Martti Reinart 17 punkti. BC Tartu/Eviko võistkonnast näitas parimat minekut Kaspar Sepp, kes kogus 15 punkti.

TTÜ Korvpallikool oli kindlalt parem ka päeva kolmandas kohtumises, kus võideti Erkmaa KK võistkonda tulemusega 100:55. Üleplatsi meheks oli võitjate poolel Ken-Martti Reinart 34 punktiga. Erkmaa KK võistkonnast Paul Jürgens kogus 14 punkti.

„Päris rahule ei saanud poiste esitusega jääda“ sõnas TTÜ Korvpallikooli treener Arkko Pakkas. „Eks me püstitame igaks mänguks mingid kindlad eesmärgid“ lisas Pakkas. Erkmaa KK treener Rauno Kiuru oli poiste esimese mänguga rahul, aga nentis, et teises mängus oleksid poisid võinud TTÜ Korvpallikoolile tugevamat vastupanu osutada.

Päeva viimases kohtumises läksid vastamisi KK Rae Koss/Rae SK ja BC Tartu/Eviko. Mängu alustasid veidi paremini Tartlased, minnes juhtima 9:3. Seejärel sai mängu käima ka kodumeeskond, kes võitis veerandaja 18:14. Poolajaks suurendas aktiivsemalt mänginud KK Rae Koss/Rae SK võistkond eduseisu 38:25ni. Teise poolaja alguses muutus mängupilt kardinaalselt. Kodu võistkond eksis mitmel puhul kergetelt kohtadelt ja külalised said hoo üles. Kolmanda veerandaja lõpuks oli seis juba 59:51 BC Tartu/Eviko kasuks. Viimane veerandaega möödus tasavägiselt, kuid lähemale kui 6 punkti enam kodumeeskond ei pääsenud. Mängu lõpptulemuseks 79:70 BC Tartu/Eviko kasuks.

„Poisid on kuidagi väsinud ega saanud end mängu alguses käima“ sõnas BC Tartu/Eviko peatreener Olari Narits. „Pidasin poolajal poistele motivatsiooni kõne ja õnneks see äratas nad“ lisas Narits. KK Rae Koss/Rae SK peatreener Henri Ausmaa sõnas pärast mängu lõppu: „Kahju, et poisid teisel poolajal murdusid. Olime hooaja esimesele võidule juba päris lähedal“. Sellegipoolest kiitsin poisse, nad tegid selle hooaja parima mängu“.