Sven Kaldre ründab korvi Devonte Upsoni katte varjust.

Alexela KML. Haarav võitlus, milles AVIS Utilitas Rapla lõi võõrsil punktiga TTÜ KK-d (ees on koondisepaus!)

19.11.2017

Alexela KMLis peeti viimane mäng enne koondisepausi (liiga jätkub 1.12). TTÜ KK tegi võimsa sissejuhatuse, kuid AVIS Utilitas Rapla tuli tänu maa-alale teisel veerandil mängu tagasi ning võitis lõpuks 73:72 (34:37).

Rohkearvuline publik (ca 625) TTÜ spordihoones oli tunnistajaks kodumeeskonna ilusale mängu algusele. Kõik jooksis. TTÜ võitis Toomas Raadiku kolmese järel avaveerandi 21:15 ning läks teisel veerandil koguni 18 punktiga ette (33:15). Ent Rapla võttis kasutusele oma legendaarse 3-2 maa-ala, misjärel vaheajale mindi TTÜ vaid kolmepunktises eduseisus (37:34).

Õnneks ei tähendanud pikem mõõn TTÜ KK jaoks ärakukkumist emotsionaalses mõttes. Jätkus võrdne, võitluslik, kohati rabe, kuid üsna kvaliteetne mäng, kus liider pidevalt vahetus. TTÜ 46:39 edu pöördus Rapla 48:46 eduks. Raadik viis TTÜ taas ette 53:52, ent Gert Dorbek vastas kaugelt (53:55 Raplale). Olmre läks läbi ja enne viimast perioodi tablool viik 55:55.

IV. veerand. Koheselt murrangut ei sündinud, punkte sepistati vähe. 33. minutil viis Cressler Rapla ette 61:58, kuid 35. minutil suutis hüppeliigesele viga teinud Levi Giese TTÜ omakorda ette viia 66:63. Olid otsustavad hetked, mida paremini kasutas Rapla (8:0 vahespurt Kaldre, Kajupanga ja Upsoni korvidest) - 2 min enne lüppu juhtis Rapla 71:66.

Kuid Olmre tabas 2+1 ning Rapla rünnak luhtus. Lõpus, 40 sekundi sees ei tabanud kahel korral Olmre ning seejärel ei saanud TTÜ enam palli enda valdusse - ei õnnestunud vaheltlõiget ega ka viga õigele mängijale. Vastasele anti vigadega ründeaega juurde (TTÜ-l polnud vead täis). Lõpuks, 3,9 sek enne lõppu saadeti Cressler vabaviskejoonele ning too tabas mõlemad (73:69). Lõpusekundil Olmre kaugviskele tehtud viga ja kolm tabavat viset enam mängusaatust ei muutnud - 73:72 võit Raplale.

Rapla teenis kolme kaotuse kõrvale viienda võidu. TTÜ paraku aga ühe võidu kõrvale juba kuuenda kaotuse. Kui arvata hulka allajäämine Kalev/Cramole (kus TTÜ oli pikalt mängus), on TTÜ kaotanud lõpuga neli mängu seitsmest.

VÕTMEHETK. 36. ja 38. minuti vahel tegi Rapla 8:0 vahespurdi, sellal tabasid kaugelt nii Sven Kaldre kui Indrek Kajupank.

PUNANE NIIT. Kui TTÜ pidi Rapla maa-ala tahtel viis-viie vastu aeglasemat mängu praktiseerima, oli tulemus vilets.

MÄNGU TEGIJA. Sven Kaldre. Aktiivne, kõrgeima pluss-miinusega (+14), positiivne tegelane paljudes töölõikudes.

X-FAKTOR. Levi Giese kohanemine, tänaseks väga hea vorm. Palju punkte, laudu, lahtisi palle, väga kõrge reiting - Eff. 35!

Giese näitajad kolme KMLI mänguga on 32,5 min, 16 pt, 12 lp, 2,7 vl, 2,7 bl. Kahesed 56 %, vabavisked 92 %.

STATISTIKA EI VALETA. Lõppkokkuvõttes tuleb tunnistada, et Rapla tabas ligi 10 % paremini. Seda ei ole võrdses mängus sugugi vähe.

MÄNGU STAARID. Kaldre ***, Giese **, Cressler & Olmre *

PROTOKOLLIST

TTÜ KK - AVIS Utilitas Rapla 73:72 (34:37)

vv: 92 vs 82 %

TTÜ: Giese 23+14 lp+2 bl, Olmre 23 pt, T.Raadik 11 pt, Metsalu 6+3+2, N.Käbin 6+3+4+3 vl.

Rapla: Cressler 20+6+5+4 vl, Kaldre 17+4+4+3 vl, Upson 14+6+2+2bl, Kajupank 13+4 lp, Ziedinš 7 pt, G.Dorbek 2+5+6+4 vl

NII NAD RÄÄKISID

Aivar Kuusmaa (Rapla, Delfi TV-s): "See pole esimene kord kui me ei saa mängu alguses minema. Miinus 18 pealt võita näitab teiselt poolt jällegi meeskonna potentsiaali. Aga me ei peaks - korduvalt, kulutama niipalju enda närvirakke.

Valmisolek mänguks polnud niisiis taas parim võimalik. Eriti Upson. Tema suhtumine esimesel poolajal on mulle ikka täiesti vastuvõetamatu. Peame tegelema sellega, et kõik mängijad hakkaksid esimesest minutist korvpalli mängima. Plussidest rääkides eks maa-ala meid jälle toitis rasketel hetkdel. Miinus 18 pealt tulime puhkepausiks miinus kolme peale."

Rait Käbin (TTÜ, Delfi TV-s): "Superhästi alustasime, lausa 18 punkti oli edu... Aga kaval rebane Kuusmaa tõmbas taas kaardipakist jokkeri ning nad tulid maa-alaga mängu tagasi. Oli viieminutiline periood, mil meil puudus viis-viie vastu mängides igasugune kiirus, transition rünnak jne. Stoppe ei saanud, kiireid seda enam.

Lõpp oli loterii. Ütlesin praegu pärast mängu Olmrele ka, et pole häda. Keegi pidi need visked enda peale võtma. Täna need ei läinud, järgmine kord tõenäoliselt lähevad."