Alexela KML. G4S Noorteliiga alustas hästi, kuid Pärnu Sadam vormistas suure võidu

18.11.2017

Ainsas tänases Alexela Korvpalli Meistriliiga kohtumises võitis Pärnu Sadam Tallinnas Audentese Spordihoones G4S Noorteliiga meeskonda 110:64 (57:40). Pinget ja võrdset skoori jätkus paarisajale huvilisele enam kui teise veerandi keskpaigani.

Kiiduväärt on öelda, et nii nagu G4S Noorteliiga poolel olid väljakul 16-18-aastased noored tulevikumehed, mängitas ka Heiko Rannula Pärnu poolel võimalikult noort koosseisu. Ses mõttes kasulik kogemus, et andis pildi ka Pärnu kõige noorematest mängijatest. Ning mida see hooaeg veel kordagi juhtunud ei ole - platsil olid eranditult eestlased, kõik 40 minutit.

G4S Noorteliiga püsis avaveerandil enam-vähem ree peal - 3:9, 7:9, 12:16, 15:18. Veerandi lõpuks sai Pärnu siiski ette 28:17.

Kuid teisel perioodil jätkas G4S südilt ning pärast Jaan-Erik Lepa kahte korvi kahanes noorte kaotusseis 16. minutil 33:35-le. Ning kui veel paar minutit enne poolaja lõppu oli Pärnu ees "vaid" 47:38, siis puhkama mindi juba külaliste 57:40 eduseisus.

Asi sai lõplikult selgeks kolmanda veerandi esimese kolme ja poole minutiga, mille Pärnu võitis 8:2 (seis tablool 65:42). G4S ei suutnud siiski otsustavat käiku leida, "ülestõusu" korraldada ja Pärnus ebakindlust tekitada. Korralik mäng G4S Noorteliigalt kokkuvõtteks, ent sümpaatne esitus ka Pärnu noortelt eestlastelt.

Ala "tarkade“ suust kostis täna "Korvpalli" kommuunis kiituseks: „G4S Noorteliiga sats näitab ju tervikuna väga head kossu. Rünnakul ja kaitses tegutsetakse väga hästi ja loogiliselt. Ühesõnaga: koolitatakse hästi ja puudu jääb ainult füüsisest ja kogemusest. Äkki ikka rabavad see hooaeg ühe võidu ära."

VÕTMEHETK. Teise veerandi nelja viimase minutiga tegi Pärnu spurdi 22:7. Sealt alla vahe enam ei tulnud.

PUNANE NIIT. Pärnu oli stabiilne, heas rütmis ja kõigutamatu. Võit tõstis Pärnu tabelis viiendaks, Tartust mööda.

MÄNGU TEGIJA. 21 minutiga 25 punkti toonud Tormi Niits.

X-FAKTOR. Pärnu noored "kuked": lisaks 19-aastasele Niitsule tegid kõvasti mängu Artur Konontšuk, Sten Saaremäel, Janar Aniste, Rait Tammet,

STATISTIKA EI VALETA. Pärnu viskas igal veerandajal vähemalt 24 punkti. Nii on hea oma treenerit rõõmustada ning see kõneleb heast kontsentratsioonist, häälestusest.

MÄNGU STAARID. Niits ***, Konontšuk **, Schmalz & Lips *

PROTOKOLLIST

G4S Noorteliiga - Pärnu Sadam 64:100 (40:57)

vv: 62 vs 72 %

G4S: Schmalz 19+5+2, Englebrecht 8+5 lp, 3 vl, Sein 7+4 lp, Ron Pehka 6+5 rs, Jaakson, Lepp 6 pt, Kuhi 5+5 lp, Loik 5.

Pärnu: Niits (pildil) 25+5+3 (15/12), Konontšuk 16 (9/6), Post 16 (9/5), Kask 11+6 lp, Saaremäel 9+3 rs+3 vl, Sutt 9+4 vl, Kirves 7+4+2, Lips 5+7+4+4 vl, Aniste 6+3 rs, Tammet 2+11 lp.

NII NAD RÄÄKISID

Treenerite mängujärgseid kommentaare saab kuulata-vaadata SIIT (Delfi TV).

*       *       *

Homme, pühapäeval kell 16.05 võõrustab TTÜ KK Alexela KML arvestuses AVIS Utilitas Raplat.