Edgars Lasenbergs, temalt täna 13 pt ja 8 rs.

Valga-Valkal on tõsi taga. Tartu alistus koduses Alexela KMLi põnevuslahingus 91:87

17.11.2017

Alexela KMLis kindlustas BC Valga-Valka Maks&Moorits oma teist tabelipositsiooni veelgi, võites kodus Tartu Ülikooli 91:87 (51:38). Nagu kõigis kuues võidetud mängus, viskas Valga-Valka ka täna 90 punkti täis.

Lisaks sellele märgilisele 90 punktile on oluline lisada, et Valga-Valka (edaspidi VV) ei olnud võitnud Tartut kaheksa aastat, 27 mängu ilma võiduta (!). Mullu kaotas VV Tartule kolm mängu keskmiselt 21 puntkiga.

Tänast mängu alustati teadmisega, et kodumeeskonna üks esimesi vahetusi, Elvijs Miculis jätab mängu vigastuse tõttu vahele. Terveks pole Tartu poolel saanud ka Vytenis Cizauskas. Mõlemad mängisid sisuliselt kaheksakesi.

Kuid täna oli Valga saalis PUBLIK, umbes 500 inimest, kes tegid kohati samasugust lärmi nagu 800-900 inimest Rapla saalis. Meeskond sai suurt tuge publiku toetusest, respekt neile! On väga meeldiv, et võidud on toonud ka Valga-Valka publiku sedavõrd asja juurde, nautima väikelinna edu ja neile kaasa elama. Reedeõhtune emotsioon missugune!

Esimene poolaeg oli võitluslik, Valga-Valka võitis selle 51:38. VV sai mängida kodus oma mängu, Tartu kaitsemäng tekitas valgeid laike ja suuri mõttekohti. VV pani kaugelt 8st 5 sisse ning seda enam lähedalt (58 %), Tartu tegi aga 9 pallikaotust VV 4 vastu.

Kolmandal veerandil võis vaataja ennast tabada mõttelt, kas VV ehk suurt edu liiga vara ei saavutanud. 23. minutil oli seis kodumeeskonna kasuks 61:40. Ometi, Kitsing, Sokk ja Eelmäe võtsid ja step-by-step tassisid külalismeeskonda lähemale. Eelmäe 2+1 rünnaku järel oli seis 27. minutil 65:54 Valgale ning Freimanis sai VV poolel neljanda vea. Mitu ohumärki. Kolmanda veerandi võitis Tartu 24:20, kuid viimasele mindi vastu VV eduseisus 71:62 (Tartu ei teinud III. v ühtegi pallikaotust).

Neljas veerandaeg. VV oli tänu võitu väärt. Tartul ei õnnestunud saada viimase veerandi algusesse kergeid korve ja kuigi ikkagi leiti tagavarauks, et jõuda PEAAEGU järgi, siis umbes minut aega jäi see Tartu-Valga rong hiljaks... Paar Valga ründelauda, mõned kodumeeskonna kordusvisked, paar Tartu leegionäride rumalust - kõik need kokku ei lasknud Tartul ennast viiki mängida.

Kolm minutit enne lõppu tabas Freimanis Kitsingu vastu seisuks 88:73. Kõik läbi? Ei. Cook vastas kolmesega (88:76), VV luhtas oma rünnaku ning Kitsing tabas omakorda kaugelt (88:79). Järgnevalt tegi küll Cook ise totra lahenduse (ja ta võeti Vene poolt ka välja), kuid 1.18 enne lõppu tegi Sokk kaugelt 88:82. Seejärel oli mingi jama laua poolt käima panema jäetud kellaga, misjärel kolmese tabas (taas) Kitsing - 88:85. Jäi 26,2 sekundit. Loe VÕTMEHETK.

Lõpus mõistagi visati vabaviskeid. Ja kui muidu terve kohtumise jooksul oli VV tabanud neid kehvasti, siis lõpus läks Ernestas Bružasel 2/1 ja Edgars Lasenbergsil (hooaja protsent 87 %) 2/2 - skoor 91:87.

VÕTMEHETK. 26 sekundit enne lõppu tõi Kristjan Kitsing Tartu nö "ühe rünnaku" kaugusele (85:88). Vastaspoolel aga leedulane Ernestas Bružas ei jäänud munema vaid sööstis kiiresse, teenides kaks vabaviset. Tabas küll vaid üks, ent vahe oli neli punkti. Nii lõpuks jäigi.

Punkt II. Kui avapoolajal tabas Tartu vastasest vabaviskeid paremini, siis lõpuks oli nende vastav number 61 % (21/13). Normaalne olnuks ca neli vv rohkem tabada. Siis oleks ka tulnud lisaaeg...:))

PUNANE NIIT. Seitsmest mängust kuues on Valga-Valka visanud vähemalt 90 punkti. Nii ka täna.

MÄNGU TEGIJA. Kristaps Miglinieks (ülal pildil). Oli VV poolel kõige kindlam mängija.

X-FAKTOR. Kuna see ei ole teps mitte reeglipärane, siis Rain Raadiku 15 pt ja 8 lp ning +14 on kindlasti eraldi  äramärkimist väärt.

STATISTIKA EI VALETA. Tartu leegionärid teenisid kriitikat ka peatreeneritl Priit Venelt. Cook ja Engström tõid vastavalt 8 ja 10 punkti. Seda on vähe. Valga "leegionärid" tõid oluliselt rohkem...:))

MÄNGU STAARID. Migilineks ***, Kitsing **, Freimanis, T.Sokk *

PROTOKOLLIST

BC Valga-Valka Maks&Moorits-Tartu Ülikool 91:87 (51:38)

vv: 65 vs 61 %

Valga-Valka: Miglinieks 18+5 lp+3 vl, Freimanis 17+6 lp (8/6), R.Raadik 15+8 lp (9/7), Bružas 13+4 pk, Lasenbergs 13+5+8, Haller 8 pt, Peterson 3+4 lp, Saare 4+2 rs.

Tartu: Kitsing 24+4 lp (14/8), Eelmäe 16+4+2+2 vl (11/7), T.Sokk 14+4+9, Talts 11+7 lp, Engström 10+6 lp, Cook 8+3 pk.

NII NAD RÄÄKISID

Egert Haller (Valga-Valka, Delfi TV-s Egon Ilissonile): "Aitäh kõigepealt. Teile, meeskonnale ja publikule! Oli kõva võitlus. Müts maha kõigi ees, kes meil väljakul käisid. Treener ei hakanud ka enne mängu ülearu taktikast rääkima vaid ütles, et see mäng võidetakse võitlusega. Et tuleb 100 % asja juures olla, igaüks ja rohkemgi veel.

Kui vaadelda kainemalt tänast mängu, siis eks olulised olid mõlemad - nii kaitse kui rünak. Aga kui me kaitses poleks saanud häid õnnestumisi, me poleks saanud ka kergemaid, kiiremaid rünnakuid. Nii et võitlesime kõvasti. Teisalt, kui rünnak õnnestub, siis on ka kaitses lihtsam pingutada."

Priit Vene (Tartu Ülikool, Delfi TV-s): "Esmalt tuleb vastasele au anda. Nad viskasid meid sodiks, kogu eelinfost ja teadmisest hoolimata. Tunnustus neile. Meil oli täna kõikumisi ja kaitse eskimusi nii et... anna olla. Valga-Valkal oli suurem hing - see ongi peamine võidu võti.

Tabeliseisust rääkides ega siin kiidelda tõesti hetkel midagi pole. Usun, et meie sisu ja tegelik tase peab hakkama ka millalgi ilmnema ja tabelis kajastuma, ühel hetkel. Aga enne seda on vaja mõned asjad korda saada. Vanade-noorte mix vajab ikka veel tööd.

Tänase põhjal võib muidugi ka öelda, et meie leegionäridel on nii mõndagi õppida."

Valga-Valkal on pärast tänast tabelis 6 võitu, 1 kaotus, Tartul 2 võitu, 4 kaotust.