OlyBet liiga

Üllar Kerde alustas peatreeneriametis võidukalt

Jõesaar kahvatum, Saks tõhusam, Kerdel Moskvas peatreeneridebüüt

22.02.2015

Kui jätta kõrvale Leedu karika nädalavahetus, siis Eesti mehed välismaal suuri laineid ei löönud. Korraliku esituse tegi Kaido Saks Taanis, Janari Jõesaar jäi USAs oma tavapärast esituste varju. Kuid see-eest saame rääkida Üllar Kerde debüüdist Moskva Dünamo peatreenerina.

Janari Jõesaar ja Texas Pan American ülikool kaotasid NCAA korvpallisarjas laupäeval 49:72 Utah Valley meeskonnale.

Eestlase kontole kanti 32 minutiga 11 punkti, 3 korvisöötu, 2 vaheltlõiget, üks lauapall ja kaks pallikaotust.

UTPA (9-19) meeskonnal on põhiturniiri lõpuni veel kaks kohtumist.

Rauno Nurgeri Wichita State Universit kohtub veel täna õhtul kodus Evansville'i ülikooliga.

Taani korvpalli kõrgliigas tegi Kaido Saks laupäeval korraliku mängu, aidates Bakkeni võõrsil lähima jälitaja Wolfpacki vastu 84:83 võidule.

Eestlane viskas 13 punkti (kahesed 5/5, kolmesed 1/7), hankis 5 lauapalli ning tegi 2 vaheltlõiget.

Bakkeni parimana viskas Maurice Acker 18 silma ja jagas 6 korvisöötu.

Taani liiga liider on Horsensi (19-3) meeskond, Bakken (18-3) on teisel ja Wolfpack (14-8) kolmandal kohal.

Hispaania tugevuselt teises korvpalliliigas sai Sven Kaldre kodumeeskond Forca Lleida reedel tabelisse kaotuse, kui koduplatsil jäädi 67:84 alla Oviedole.

Eestlane pääses platsile vaid kaheks minutiks ning tegi selle ajaga ühe isikliku vea.

Võitjate parim oli 16 punkti ja 6 korvisööduga Ferran Bassas, kaotajate kasuks viskas Juan Sutina 14 silma.

Forca Lleida (12-8) on liigatabelis hoidmas 7. kohta, Oviedo (8-13) on 11. real.

*       *       *

Kui jaanuari alguses teatas Venemaa tugevuselt teises korvpalliliigas mängiv Moskva Dinamo, et Üllar Kerde on nimetatud Dinamo "treenerite staabi juhiks", siis nüüd on Kerdest viimaks ametlikult saanud meeskonna peatreener, seni de iure seda kohta täitnud Mihhail Solovjov jätkab abitreenerina, kirjutas Õhtuleht täna.

Kerde ametlik debüüt Dinamo peatreenerina kujunes edukaks, Venemaa karikavõistluste 1/4 finaalis alistati Himki duubelrivistus 92:59. Kuna karikasarjas tohivad mängida vaid Venemaa korvpallurid, siis Dinamo mängujuht Sten-Timmu Sokk kaasa ei teinud.

"Palusin, et mehed mängiks keskendumist kaotamata kõik 40 minutit. Seda nad ka tegid. Ehkki kindlale võidule vaatamata pole ma kunagi ühegi mänguga lõpuni rahul ja tööd tuleb jätkuvalt teha nii kaitse kui ka rünnakuga," kommenteeris Kerde pärast kohtumist.