Eesti-Läti Ühisliiga ja Naiste meistriliiga
Artiklid ja intervjuud
Ajakiri BASKETBALL

EM 2017: Venemaa ja Serbia liikusid poolfinaali (21:30 Hispaania vs Sloveenia)

14.09.2017

Euroopa meistrivõistlustel selgusid eile kaks viimast poolfinalisti - Serbia ja Venemaa.

Kolmanda koondisena poolfinaali Venemaa, kes oli 74:69 üle Kreekast.

Avaveerandi seitsme punktiga võitnud Kreeka oli poolajavileks peal 37:31, kuid seejärel kerkis esile avapoolajal kahvatuks jäänud Venemaa liider Aleksei Šved, kelle toel kohtumine lõpuks võideti. 20 vabaviskest vaid pooled tabanud Kreekat ei päästnud ka see, et kahepunktiviskeid tabati 61-protsendiliselt ning jagati 18 resultatiivset söötu venelaste 13 vastu.

11 kaugviskest kaks tabanud Švedi arvele jäi lõpuks 26 punkti (vabavisked 10/11), viis korvisöötu ja kolm vaheltlõiget, aga ka seitse pallikaotust. Timofei Mozgov lisas 15 punkti ja kümme lauapalli. Kreeklasi hoidis mängus Nick Calathes, kes viskas 25 punkti (viimasel veerandajal 13) ning jagas seitse resultatiivset söötu.

***

Serbia koondis sai veenvalt 83:67 (18:17, 26:16, 15:15, 24:19) jagu Itaaliast.

Teisel veerandajal vahe sisse teinud serblaste parimana kogus Bogdan Bogdanovic 22 punkti ja 6 lauapalli, kuigi tabas kolmepunktiviskeid kõigest üheksast ühe. Milan Macvan tõi 13 silma ja samuti 6 lauapalli.

Itaalia kasuks viskasid Marco Belinelli ja Luigi Datome vastavalt 18 ja 15 punkti, kuid näiteks Belinelli tabas väljakult 17-st viskest vaid viis.

Poolfinaalid mängitakse Istanbulis täna ning homme ja neist esimeses lähevad vastamisi Hispaania - Sloveenia ja teises Venemaa - Serbia.