ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
Alexela Korvpalli Meistriliiga
Eesti-Läti Ühisliiga ja Naiste meistriliiga
Koondised
G4S Noorteliigad
Meeste amatöörliigad
Apollo Naiste Korvpalliliiga
G4S Noorteliiga esindusvõistkond
Regionaalsed liigad
Rahvusvahelised liigad
Ajakava ja tulemused
Tule trenni
Treenerid
Seeniorid
Kohtunikud
Karikavõistlused
3x3 korvpall
Artiklid ja intervjuud
Videoarhiiv
Pood
Rahvaliiga
BSBC

Uudised

Robert Valge sõlmis lepingu Hispaania kõrgliiga klubiga

11.09.2017

Mullu mängijakarjääriga Hispaaniasse välja jõudnud Robert Valge sõlmis 3-aastase lepingu Hispaania korvpalli kõrgliiga klubiga Burgos San Pablo Inmobiliara.

Hispaania kõrgliiga uustulnuka ridades 20-aastane tagamängija eeloleval hooajal siiski mängima ei hakka, kuna ta suundub rendilepinguga Hispaania tugevuselt kolmanda liiga (LEB Silver) meeskonda Plasencia Electro Mercantil.

 

"Robertil on viimased kolm-neli aastat olnud üks hispaanlasest agent, kelle kaudu Burgosega lepinguni jõudsime," selgitas Indrek Valge poja käekäiku. "Võrreldes mullusega samm edasi. Burgosel on ka duubelmeeskond, mis mängib tugevuselt Hispaania neljandas liigas (EBA), aga otsustasime, et seda sarja Robert enam ei mängi. Mullu viskas ta seal keskmiselt üle 20 punkti ja nüüd tuleks võtta sihikule kõrgem tase."

 

Mullu kuulus Robert Valge Hispaania tugevuselt teise liiga (LEB Gold) meeskonda Palencia Quesos Cerrato, kuid põhikoosseisu juures ta väga mänguaega ei saanud. Küll kogunes kõvasti minuteid ja statistikat tugevuselt neljandas liigas. "Mingi märk jäi maha ja selle võrra oli sel suvel klubi lihtsam leida. Olgem ausad, Roberti eeldustega tagamängijaid on terve Euroopa täis, et leping saada, tuleb varasemalt silma jääda. Vaatasime ringi ainult Hispaanias, sest mujale minnes pidanuks alustama nullist," lisas Indrek Valge.

 

Plasencia pidas eelmise nädala lõpus esimese hooaja eelse mängu, kus jäädi alla Hispaania esiliiga meeskonnale. Valge alustas algrivistuses ja viskas 18 minutiga 9 punkti. Liigahooaeg stardib 30. septembril.

 

sport.delfi.ee

Sünnipäevad
Täna, 25. juuni
Kiur Akenpärg (30)
Ants Eek (70)
Sverre Mäesepp (35)
Jaanus Pruuli (47)
Homme, 26. juuni
Rashid Abeljanov (64)
Margus Kastein (47)
Madis Purde (36)
Sten Suurmäe (28)
Õie Tsipp (64)
Marek Vinni (33)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti vs Kreeka