OlyBet liiga

Siim-Sander Vene: kas viskekindlus hakkab tekkima?

Vene oli karikamängus meeskonna parimaid

20.02.2015

Siim-Sander Vene koduklubi Kaunase Žalgiris alistas Leedu karikasarja veerandfinaalis Lietkabelise 86:58 (49:26).

Vene tegi pingevabas heitluses korraliku partii, visates 18 minuti jooksul 14 punkti (kahesed 7/6, vabavisked 3/2). Lisaks kogunes eestlase arvele neli lauapalli, kaks resultatiivset söötu ja üks vaheltlõige.

Venest rohkem viskas Žalgirise poolel punkte vaid Arturas Gudaitis (16p). Lietkabelise resultatiivseim oli 17 punkti kogunud Jurica Žuža.

Muuseas, ühes veerandfinaalidest kaotas Klaipeda Neptunas kodus Šiauliaile 71:73. kaotajate poolel tõi Martynas Mazeika 20+6lp, võitjatel Julius Jucikas 15 p. Utena Juventus alistas Pasvalyse pieno zvaigzdesi 82:76 ja Lietuvos rytas Džukija 78:63 (Juskevicius 19, Gecevicius 14+8rs).

Final 8 jätkub Kaunases. Täna kohtuvad kell 18 Rytas ja Šiauliai ning kell 20.30 Zalgiris-Juventus. Muuseas, samal ajal peetakse karika poolfinaalid ka Hispaanias, Las Palmases: vastamisi on Barcelona-Unicaja ning Real-Joventut.

Zalgirisel seisab lähema kahe-kolme nädala jooksul ees viis olulist kohtumist: koduliigas võõrustatakse 1. märtsil tabelis ühe võidu kaugusel seljataga olevat Neptunast ning 8. märtsil mängitakse võõrsil Lietuvos rytasega.

Euroliigas on 26. veebruaril ehk tuleval neljapäeval Kaunases vastas Galatasaray, sealt edasi 5. märtsil võõrsil Berliini ALBA ning 12. märtsil taas Kaunases Panathinaikos. Neist kolmest mängust kaks võitu hoiaks veerandfinaalipääsu lootust elus. Ehkki realistlikult võttes kuulub see unistuste valdkonda.

Vene senised hooaja näitajad: LKLis 11,3 minutiga 3p+2,7lp+0,6rs (kahepunktivisked 51,3 %, kolmnesed 24 %, vabavisked 71,4 %). Euroliigas vastavalt 7,8 minutiga 2+1+0,6 (kahesed 29 %, kolmesed 50 % (4/2), vv pole ette tulnud).