Eesti-Läti Ühisliiga ja Naiste meistriliiga
Artiklid ja intervjuud
Ajakiri BASKETBALL

U16 poisid pidasid EMil ka Itaaliaga võrdse mängu, kuid lõpuks kaotasid

13.08.2017

U16 A-divisjoni EMil Podgoricas (Montenegro) sai Eesti tabelisse kirja teise kaotuse. Täna tuli alistuda Itaaliale 64:70. Küllalt väikseskooriline kaotus teist päeva järjest.

Reedel mäletatavasti jäi Eesti avamängus alla Venemaale 71:74. Tos mängus oli lõpus võimalus. Kohtumises Itaaliaga peitus see võimalus muudes kohtades, muudes detailides. Ka poolajal juhtis Eesti (34:31), kuid kaotas teise poolajal küllalt selgelt (30:39).

Teise poolaja algul oli Eestil edu 39:31, see oli suurim vahe meie kasuks. Ent Itaalia tuli järgi ja läks veerandi lõpuks neljaga mööda.

Viimase veerandi algul tuli Eesti Patrik Peemoti korvist viiki 51:51. Ent vahemikus 31. minuti lõpp kuni 36. minuti lõpp ei saanud kumbki meeskond punktigi kuni Leemet Loik tabas vabaviskest (52:51). Minut hiljem tabas aga itaallaste kolmene seisuks 54:52 ning sealt edasi Eesti enam initsiatiivi ei saanud.

Paar minutit enne lõppu oli Itaalia ees juba 11-12 punktiga ning lõpp oli juba nikerdamine, kus Eesti kahandas lõppskoori miinus kuuele.

Kui millestki on kahju, siis on need eriti just vabavisked (aga ka pallikaotused), nimelt joonelt tabasid meie poisid vaid 29st 14 ehk 48 %.

vv: 60 vs 48 % (29/14)

Itaalia: S.Grant 17+6 lp, L.Deri 11 pt, N.Mannion 11+7 lp, L.Donadio 9+6 lp.

Eesti: Kaspar Lootus 12+8 lp, Patrik Peemot, Ran-Andre Pehka 11 pt, Kerr Kriisa 11+8+4 (visked täna vaid 13/2), Kaspar Kitsing 10+6 lp, Leemet Loik 6+3+2, Joonas Riismaa 2+10 lp.

Teises tänases mängus võitis Prantsusmaa Venemaad 63:61 ja jätkab täisedu kahe võiduga. Itaalial ja Venemaal on üks võit, Eestil null. Alagrupi viimases voorus homme kell 17 kohtub Eesti Prantsusmaaga. Vaata mängu SIIT.