ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
Alexela Korvpalli Meistriliiga
Eesti-Läti Ühisliiga ja Naiste meistriliiga
Koondised
G4S Noorteliigad
Meeste amatöörliigad
Apollo Naiste Korvpalliliiga
G4S Noorteliiga esindusvõistkond
Regionaalsed liigad
Rahvusvahelised liigad
Ajakava ja tulemused
Tule trenni
Treenerid
Seeniorid
Kohtunikud
Karikavõistlused
3x3 korvpall
Artiklid ja intervjuud
Videoarhiiv
Pood
Rahvaliiga
BSBC

Uudised

Rapla meeskond värbas noore viskemasina USA-st

12.08.2017

AVIS UTILITAS Rapla sõlmis esimese lepingu lisajõuga väljastpoolt Eestit. Tagamängija Nolan Cressler lõpetas kevadel ülikoolikarjääri tugevas Vanderbilti meeskonnas, kus ta mängis kaks hooaeg ühes NCAA kõvemais, SEC konverentsis. 

Ülikoolikorvpalli alustas ta Cornell-i ülikoolis, kus oli selge liider keskmiste näitajatega 16,8p., 4,2lp. ja 1,6 söötu.

 

Otsides suuremat väljakutset siirdus ta pärast kahte aastat Vanderbilt-i, kus ta pidi leppima pisut väiksema rolliga, tuues keskmiselt 24 minutiga 7,8p., 4,2lp. ja 1,7 söötu. Tema meeskonnakaaslasest Luke Kornet-ist sai näiteks Kristaps Porzingise kolleeg NBA-s New York Knick-is.

 

„Mulle jäi esimesena silma see, et ta on meeskonnamängija. Selle omaduse puudumine on tavaliselt suurim nn. rookie-de puudjääk. Tegemist on füüsiliselt tugeva mängumehega, kes ei põlga ka kaitsemängu. Me näeme, et tema roll rünnakul peaks Raplas olema selgelt suurem kui oli ülikoolis, sest ta on väga hea söötja ja tal on väga hea viskekäsi, mis minu arvates ei saanud piisavalt kasutust (3p visete % oli 43)“, kommenteeris meeskonna peatreener Aivar Kuusmaa.

 

Cressler saabub Eestisse septembri alguses.

 

Meeskonna juht Jaak Karp on öelnud, et uuel hooajal arvestab ta nelja leegionäriga. Nagu mullugi. Eestlastest paistab meeskonnas jätkavat kapten Indrek Kajupank, kes koondise sellesuvises tsüklis vigastuse ja operatsiooni tõttu kaasa ei tee.

Sünnipäevad
Täna, 18. juuli
Allan Ehte (32)
Indrek Konno (29)
Kait Koppel (30)
Ülo Kruusla (68)
Kardo Kõiv (38)
Maxim Tuul (35)
Homme, 19. juuli
Liis Kangur (34)
Henn Koolmeister (52)
Kristjan Prüüs (36)
Andrus Renter (45)
Liisi Sepp (25)
Sulge

Ülekanded