TTÜ KK alistas põnevas mängus KK Pärnu

18.02.2015

Alexela Korvpalli Meistriliigas toimus kolmapäeval üks kohtumine, kus TTÜ KK võõrustas Korvpalliklubi Pärnut. TTÜ võttis kodusaalis 82:76 võidu suvepealinna meeskonna üle.

Esimene veerandaeg algas tasavägiselt. Mida minut edasi, seda paremasse hoogu läks aga Pärnu, kes lõpetas veerandi 9:0 vahespurdiga, juhtides selle järel 24:14. Teisel kümnendil aga pooled vahetusid. Pärnakaid tabas mõõn ning TTÜ hakkas tasapisi oma mängu leidma. Kuigi enamiku ajast oli peal siiski Pärnu, oli poolaja lõpp risti vastupidine esimese veerandaja lõpuga. Esimese poolaja lõpuminuteid valitses kodumeeskond, kes juhtis omakorda pausile minnes 37:32.

Teisel poolajal alustuseks pooled taas vahetusid. Pärnakad mängisid vahe tasa ning said hetkeks ka eduseisu. Seda ei jätkunud neile kauaks, kuna Kiur Akenpärgil ja Kristjan Makkel oli teised plaanid. Kahepeale kasvatati jõudsasti TTÜ skoori ning kodumeeskond oli enne otsustavat kümmet minutit ees 64:52. Viimasel veerandajal proovis Pärnu küll vahet vähendada, jõudes hetkeks 2 punkti kaugusele. Lõpuminutitel oli taas kindlam TTÜ, kes võitis huvitava kohtumise 82:76.

TTÜ poolelt tõid nii Kristjan Makke kui ka Kiur Akenpärg 25 punkti. Kahekohalise punktisummani jõudis ka Joonas Järvelainen, kes viskas 11 silma. Pärnakate parim oli kaksikduubli teinud Renato Lindmets, kes viskas 24 punkti ja võttis lauast 11 palli. Janis Vahter lisas 15 punkti.