Rosemary Rits ja peaaegu Kobe Bryant

Bratka, Sokman, Rits, Kasemägi heal soonel

18.02.2015

Eesti naismängijad välismaal esinesid läinud nädalal paremini kui mehed. Euroopas jäi saldoks viiest mängust neli võitu ning USA üliõpilassarjades ligikaudu nädalaga üheksast kuus võitu.

Esmalt jääme Vanasse Maailma. Pärast eufoorset võitu Eurocupi veerandfinaalis Türgi Mersini üle neljapäeval võitis Castors Braine paar päeva hiljem Belgia liigas kodus Willebroek’i 106:36, Merike Anderson polnud üles antud, palju said aega varumängijad.

Bratka võimutses taas lauas

II Bundesliga Lõuna regioonis võitis Bamberg võõrsil üllatavalt kindlalt tabeli neljanda Speyeri 69:45. Liisi Sokman oli üks naiskonna parimaid 12 punkti, kuue lauapalli ja kahe korvisööduga (2p 2/1, 3p 4/3, vv 2/1).

Leicester Riders alistas Suurbritannias võõrsil Sevenoaks Sunsi 68:51 (38:32), domineerides lauas 56-39. Maarja Bratka tõi parimana 17p+17lp+4rs (2p 11/5, 3p 2/1, vv 4/4), efektiivsusnäit 29. Maia Bratka saagiks kogunes 7p+8lp (5/2).

Ridersi „powehouse centre“ Maaja Bratka on kuuel korral tänavu valitud vooru allstars võistkonda. Riders aga on tabelis neljas (8-5). Eespool on Sheffield Hatters (12-1), Nottingham Wildcats (11-1) ja Team Northumbria (10-3).

Leedus pidi tabelis hea tõusu teinud Kaunase Hoptrans-Sirenos seekord tunnistama võõrsil liidri Utena paremust 51:79. Ele-Riin Tammik erinevalt mõnest eelmisest kohtumisest sedakorda mängu ei sekkunud.

Ülevaade ka USAst

3x3 tänavakorvpalli MM-hõbe Jane Svilberg on taas kenasti pärast hüppeliigese traumat vormi taastamas ning algviisikus. Kolmest viimasest mängust võitis Broward College vaid ühe, kuid katkestas viimaks 12-mängulise kaotusteseeria.

7. veebruaril kaotati St Petersburg C.-le 41:57, Svilberg tõi 8p+4lp (8/4), 10. veebruaril jäädi alla Miami Dade C.-le 80:99, Svilbergilt 5+3+2 (3/1) ning 14. veebruaril alistati Indian River State’ile – 19-aastane eestlanna tõi 9+3+1 (5/3).

Svilbergi keskmised on 15 mänguga 7,7+3,4+1,6 (visked 48%, vv 50%).

Trine Kasemägi Eckerd College võttis samal ajal kolmest kolm: 7.02  kodus Lynn 74:66 (Kasemägi 20p, visked 11/8 ja vv 4/4), 11.02 võõrsil Tampa 75:65 (Kasemägi 8p) ning 14.02 võõrsil Rollins 61:58 (Kasemägi 19+5lp, visked 14/7).

Kasemägi on 24 mängus keskmiselt 24 minutiga toonud 13,2p+5,2lp+0,9rs. Visked: 2p 57,5 %, 3p 28,6 % ja vv 84,1 %.

Rosemary Rits eestlastele omaselt kuulus kõigis mängudes Howard College’i algviisikusse. Howard teenis kaks võitu ja kaotas ühe mängu.

9.02 alistas Howard kodus Clarendon C.-i 63:62, Rits tõi 32 minutiga 13+9+2 (10/4, vv 4/3). 12.02 Frank Phillipsi vastu võõrsil teenis Howard kaotuse 57:68, Rits sai 23 minutiga kirja 7 p (4/3); 16.02 alistas Howard võõrsil Odessa  C. 49:48 (21:30), Rits oli väljakul 22 minutit ja tõi 9+4lp tabades kolmest kaugviskest kolm.

Rits on keskmiselt 26 minutiga toonud 7,9p+4,6lp, visked 41 % ja vv 65,4 %.