Nordic Cup I päev: eestlastele kaks võitu ja üks kaotus. U18 tüdrukute koondisel oli puhkepäev.

26.06.2017

26. - 30.juunini peetakse Soomes Kisakallios traditsioonilist Nordic Cup võistlust, millest võtavad osa Islandi, Norra, Soome, Rootsi, Taani ja Eesti U16 ja U18 vanuseklasside koondised. Esimene päev oli edukas meie noormeestele.

Otsa tegid lahti Eesti U16 tütarlapsed Marko Parkoneni juhtimisel. Paraku pidid eestlased vastu võtma suure 23:104 kaotuse. Juba esimesel veerandil jäädi 6:30 kaotusseisu, see lõi rütmi sassi ja mängu tagasi tulla neiud enam ei suutnud. Võitjate parimana tõi Emilie Grandt Larsen 18 punkti. Meie resultatiivsema viskas Maria Gontsarova 7 silma.

Parkonen ütles juba enne mängu, et olukord on keeruline, sest trenni teeb ta ainult 12 mängijaga. Anna-Gret Asile antakse puhkust, sest teda vaevab ülekoormus. Valik on väike.

Statistika

Järgmisena asusid võistustulle Gert Prantsi juhendatav U16 noormeeste sats, kes alustas Taani vastu väga särtsakalt, esimene veerand võideti 21:7. Kogu mängu vältel kindlalt initsiatiivi hoidnud noored eestlased võitsid kohtumise tulemusega 82:48. Karl Gustav Paloots tõi Eesti resultatiivsemana 13, Andre Loigu lisas 12 ja Leemet Loik 11 silma. Poisid asusid jagama turniiri esikohta täna samuti võite tunnistanud Rootsi ja Soome eakaaslastega.

Statistika

U18 noormeeste koondis Vaido Regoga eesotsas kohtus päeva viimases mängus samuti taanlastega. Lihtsalt midagi ei tulnud, mäng oli väga võitluslik ja kohati päris füüsiline. Veel kaks minutit enne mängu lõppu oli vahe vaid kaks punkti, 65:63, kuid eestlased säilitasid külma närvi ja võtsid lõpuks soliidse 74:65 võidu.

Hendrik Eelmäe panustas Eesti parimana võitu 17 punkti, 10+6 lp sai kirja Matthias Tass, 8 silma lisas Henri Drell ja seitsme punkti peale jäid Karl Kristjan Karpin ja Kristian Kullamäe. Temale lisaks ka 7 lp ja 5 rs. Kõrgeim pluss-miinus oli Erki Kuhil (+11), kes sai ka enim mänguaega (29 min).

Statistika

Kuna taanlaste U18 tütarlaste koondis loobus turniiril mängimisest, siis Janne Ritsi hoolealused täna väljakule ei jooksnud. Nemad tegid kerge treeningu ning asuvad homme mängima soomlannade vastu.