Naiste EM Tšehhis: kolm autsaiderit jõudsid üllatuslikult veerandfinaali (jälgi kohtumisi VSB vahendusel)

21.06.2017

Kreeka, Läti ja Slovakkia naiskonnad tegid üllatuse ja liikusid dramaatilise päeva järel veerandfinaalidesse. Itaalia suutis napilt alistada Ungari.

Vaatamata liidermängija Elina Babkina vigastusele suutis Läti naiskond valitseva Euroopa meistri Serbia 75:70 võiduga elimineerida ning ühes sellega kustus ka serblaste lootus mängida FIBA 2018 maailmameistrivõistlustel. Kristine Vitola tõi võitjate parimana 19 punkti. Läti läheb veerandfinaalis kokku A-alagrupi võitnud Hispaaniaga. Mäng hakkab homme meie aja järgi kell 18.55 ja otseülekannet saab jälgida Viasat Sport Baltic telekanali vahendusel.

Läti vs Serbia parimad hetked

Venemaa on serblastega sarnases seisus. Ka nemad peavad järgmise aasta MM-i vahele jätma, sest Kreekale kaotati 58:62. Maria Vadejeva fenomenaalsed 18 punkti ja 21 lauapalli ei päästnud sedapuhku Venemaad. Kreeka poolelt tegi hiilgemängu Styliani Kaltsidou 24 punkti ja 9 lauapalliga. Evanthia Maltsi tabas samuti otsustavatel hetkedel. Veerandfinaalis lähevad kreeklased vastamisi Türgi koondisega, otseülekanne VSB telekanalis homme algusega 15.55.

Maltsi buzzer beater

Slovakkia legend Zuzana Zirkova mängis nagu see oleks tema karjääri viimane kohtumine ning juhtis enda naiskonna tugeva Ukraina vastu 82:68 võiduni. Tagamängija oli peatamatu, visates 31 silma. Marie Ruzickova lisas kaksikduubli 13 punkti ja 13 lauapalliga. Poolfinaal koha eest hakkavad slovakkia koondise naised võitlema C-alagrupi võiduga veeranfinaalkoha kindlustanud Prantsusmaa naiskonnaga. Otseülekannet näeb homme Visasat Sport Balticus kell 21.25.

Zirkova imeline esitus

Ungari naiskond oli lähedal, et tuua koju ka eilse päeva neljas üllatusvõit, kuid pidid tunnistama Itaalia nappi 49:48 paremust. Ungarlastele jäi küll viimane rünnak, kuid see lõppes pallikaotusega. Cecilia Zandalasini jätkas enda vapustavad esitust sel EM-il, tuues 17 punkti ja 9 lauapalli. Itaalia kohtub järgmises ringis D-alagrupi võitnud Belgiaga ja seda mängu näeb VSB-s homme kell 13.25.