ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
Alexela Korvpalli Meistriliiga
Eesti-Läti Ühisliiga ja Naiste meistriliiga
Koondised
G4S Noorteliigad
Meeste amatöörliigad
Apollo Naiste Korvpalliliiga
G4S Noorteliiga esindusvõistkond
Regionaalsed liigad
Rahvusvahelised liigad
Ajakava ja tulemused
Tule trenni
Treenerid
Seeniorid
Kohtunikud
Karikavõistlused
3x3 korvpall
Artiklid ja intervjuud
Videoarhiiv
Pood
Rahvaliiga
BSBC

Uudised

U18 korvpallikoondise esimene laager kogub hoogu, mängijad saabuvad

19.06.2017

Pühapäeval kogunes esimest päeva sellsuvine U18 koondis, mille haripunktiks saab juuli lõpus algab kodune B-divisjoni EM-turniir. Mängijad saabuvad tasapisi, tulid eile mõned ja tulevad ka homme osad.

Täna peeti niisiis kolmas ja neljas treening. Viimane, kahetunniseks veninud pallitreening sisaldas palju mängulisi elemente, suuresti kaitsele orienteeritult rõhuga, mitmeid 2-2, 3-3 „mänge“ jne. Meeleolu oli töine, rahulik, samas ühtaegu pingeline ja pingevaba.

 

Õhtune trenn oli pressile avatud. Intervjuusid Vaido Rego, Matthias Tassi, Kristian Kullamäe, Sander Raieste ja Karl-Kristjan Karpiniga saab lugeda ja vaadata Delfi Spordi ja Õhtulehe vahendusel.

 

Tänases trennis oli 21 kandidaadist kohal 15 meest. Puudu kõik „itaallased“, kellest Kaspar Treier liitub kuuldavasti ettevalmistusega juba homme. Karm lugu, alles nädalavahetusel pidas noormees mänge koduklubi Torino PMS-i eest Itaalia U18 meistrivõistluste playoff’is.

 

Hooaja Hispaanias Vitoria Baskonias veetnud 18-aastane Sander Raieste peab vigastuse ja ravi tõttu aktiivsed trennid praegusel perioodil vahele jätma. „Põlvevigastused on mureks, põletik on seganud kogu kevadhooaega, see sai alguse kohe pärast BSBC turniiri. Tahan vaikselt oma asja ajada ja terveks saada. Kõige tähtsam on rahu anda ja mitte üle koormata,“ sõnas osaliselt trenni kaasa teinud Raieste.

 

Raieste käis Hispaanias MRT-uuringul, mis vaadatakse kodumaal üle. Samuti läheb ta Eestis samale uuringule.

 

"Mõte ongi selles, et probleem välja ravida, et see uuesti ei tekiks. Midagi katki pole, mis peaks karjääri kummitama jääma. Ettevaatlikult tuleb võtta, ei tohi rapsida."

Päris lõplik Raieste eemalejäämine EM-koondisest veel siiski ei ole. Elame-näeme.

 

Koduse EM-ini jääb 39 päeva. Pärast jaanipäeva, 26. juunil sõidab koondis Soome Nordic Cup’ile. Enne EMi peab Eesti kaks kontrollmängu Rootsi ning kaks Tšehhiga, samuti võõrustatakse kodusel Balti Matšil Leedut, Lätit ja Soomet.

 

28.juulist 6.augustini Tallinnas peetava U18 vanuseklassi B-divisjoni Euroopa meistrivõistluste nimisponsor on energiakontsern Utilitas, mille põhitegevuseks on soojuse ja elekrti tootmine ning kaugkütteteenuse osutamine. Utilitas varustab kaugküttesoojusega rohkem kui 4600 hoonet kaheksas linnas üle Eesti, sealhulgas 164 000 kodumajapidamist.  

Turniiri nimisponsor on Utilitas ja suurtoetaja on G4S. 

 

Sünnipäevad
Täna, 26. aprill
Markko Arro (41)
Annika Härmits (52)
Oliver Jakobson (35)
Homme, 27. aprill
Anna Bespalova (27)
Alan Kalda (30)
Erik Keedus (28)
Margot Paavel (31)
Marta-Liisa Suitslepp (23)
Tarmo Unt (30)
Martin Viiask (35)
Sulge

Ülekanded