Poiste U15 koondis Taanis edukas: reedel kahest kaks, alistus ka Soome

16.06.2017

Taanis toimuval traditsioonilisel turniiril "Copenhagen Invitational" möödus avapäev meie noorte jaoks edukalt. Pärast sutike ebamaugavalt veedetud ööd ja väga varajast äratust ning mängupäeva algust läks turniir meie jaoks kenasti käima.

Allpool teeb kohapealt avapäevast ülevaate koondise peatreener Kalle Kollin.

Taani turniiri I päeva kokkuvõte

Kümnendat juubelit pidav "Copenhagen Invitational Basketball Tournament" algas Eesti U15 koondise jaoks edukalt.

Avamäng peeti algusega kell 9 ja vastaseks oli Taani Valge võistkond. Kuigi võit tuli numbritega 99:61, siis ei tähendanud see, et mäng oleks väga kerge olnud. Mängutempo oli väga kõrge ja vahetusi tehti kahe-kolme kaupa.

Vaikselt ja visalt liikusime siiski eest ära. Taani meeskond istus samuti hästi jalgade peal ning midagi kergelt ei antud. Mängu alguse kellaaeg (9.00) jättis ka oma pitseri. Poisid olid öö veetnud magamiskottides ja madratsil.

Veerandajad meie kasuks 27:17; 21:11; 24:19 ning 27:12. Kuna turniiril puudub statistika, siis toon välja punktiviskajad. Lisan, korvpall on siiski meeskonnamäng. Punktid: Sverre Aav 14 p; Joosep Heinla 13 p; Markus Ruubel 12 p; Markus Ilver 11 p; Hugo Toom 11 p; Johannes Kirsipuu 10 p; Jorgen Rikberg 7 p; Kasper Suurorg 7 p; Marcus Lenk 6 p; Ralf Küttis 5 punkti; Kristen Kasemets 2 p ning Illimar Raiend 2 p.

*      *       *

Teine mäng peeti Soome Valge meeskonna vastu, see algas kell 15. Soomlastel oli kaks poissi juba vigastustega välja langenud.

Siin käis esimesel poolajal väga vihane, jõuline ning kiire mäng. Poolaja võitsime 47:43. Aktiivse pressingu tõttu oli meil suhteliselt palju vigu ning ka meie meeskonda räsis vigastuste laine.

Mängu lõpuks ei saanud meie omakorda kasutada kolme poissi - erinevad põhjused. Kel hakkas paha, kel tegi selg valu, kellel põlv... Nii ta läheb, kui kehaliselt oled nõrk. Kõik hakkab ikkagi kehast pihta ning sellised turniirid näitavad ära, kas oled valmis või ei.

Mängu tõi positiivse pöörde mängutaktika muutus. Heameel, et poisid suutsid selle ellu viia. Kiita saab ka vastaseid, kes ehtsoomlaslikult olid väga jõulised.

Meie U15 koondis on tegelikult tagamängijate koondis, sest enamus (kaheksa mängijat) mängivad positsioonidel 1-2. Võitsime mängu numbritega 89:72. Veerandajad 32:20;15:23; 17:10; 25:19.

Punktiviskajad: Johannes Kirsipuu 18; Hugo Toom 13; Sverre Aav 12; Jorgen Rikberg 11; Illimar Raiend 7; Joosep Heinla 7; Markus Ruubel 6; Kasper Suurorg 4; Ralf Küttis 4; Kristen Kasemets 3; Markus Ilver 3 ning Marcus Lenk 0.

*       *       *

Turniiri omapära on see, et siin toimub ka kohtunike koolitus. Mänge vilistab kolm kohtunikku. Vahel on kohtunikud ülipüüdlikud... Aga elame üle.

Laupäeval kell 11.00 on alagrupi viimases mängus vastaseks Keenia. Keenia meeskond on olnud väga tubli - ka nemad võitsid reedel mõlemad mängud. Soome Valget võideti 86:52 ning Taani Valget 101:92. Ees on väga huvitav ja raske mäng eksootiliste vastastega.