Zalgirisele koduliigas hooaja teine kaotus

Neptunas alistas Zalgirise, Vene jäi nullile

15.02.2015

Leedu liigas LKL võitis Klaipeda Neptunas täna kodus Kaunase Zalgirist ja nihkus sellega konkurendile lähemale - kahte tänavust Euroliiga meeskonda lahutab nüüd vaid üks võit.

Kohtumine Klaipedaga oli närviline, jõuline ja korvidevaene. Palju tehti ka praaki. Nagu Euroliigaski, paistis ses osas silma eriti Zalgiris (20 pallikaotust). Lisaks võiks võrdse ja kasina resultatiivsusega mängu puhul tuua välja Kaunase klubi nigela tabavuse vabaviskejoonel - 16st 10 ehk 62 %.

Zalgiris võitis poolaja 36:35, kolmanda veerandi lõpuks oli aga Neptunas taas ees 54:53. Samasugune punkt-punkti mäng jätkus ka viimasel veerandajal, kuigi korra sai Zalgiris ka pisut suuremalt ette - 62:56.

42 sekundit enne lõppu tabas Arturas Milaknise kolmepunktivise seisuks 65:64 Zalgirisele. 21 sekundit hiljem tabas aga Neptunase mees Vytautas Šarakauskas kahese, viies võõrustajad taas ühega ette - 66:65. Seejärel oma rünnakul Edgaras Ulanovas (ZAL) ei tabanud, Neptunase rünnakul aga tehti viga Martynas Mazeikale.

Üheksa sekundit mängida ning Mazeika tabas kahest vabaviskest ühe - Neptunas ees 67:65. Jäi kolm sekundit, kui James Anderson lasi lendu kolmese, mis ei tabanud (kokku tal kaugelt täna 6/1). Neptunas oli võitnud.

Võistkondlikult: laud Zalgirise kasuks 40-36, korvisöödud Neptunasele 12-11, pallikaotused Zalgirise poolt vaadates 20-13; kahepunktivisked 51 vs 38 % Zalgirisele, kolmesed Zalgirisele 31 vs 30 %, vabavisked Neptunasele 74 vs 62 %.

Individuaalselt: Devidas Gailius 13p+5lp+2rs, Donatas Zavackas lisas 10+5lp, Martynas Mazeika 10+4+2 ja Mindaugas Girdziunas 10 p; Zalgirise poolel tõi Anderson 11 (11/4), Arturas Milaknis 10, Arturas Gudaitis 10+6lp ja Ulanovas 9p.

Siim-Sander Vene osales mängus 8:34, teenis kaks viga, võttis kaks lauapalli ning tegi ühe möödaläinud viske kolmesejoone tagant. Pluss-miinus saldo tal +3.

Lietuvos rytas võitis samal ajal kodus tabeli seitsmenda Šiauliai (11-15) 89:71. Gediminas Orelikas tõi võitjate kasuks 21+9lp, Adas Juskevicius 17 p.

Tabeli tipp: Zalgiris 24-2, Neptunas 23-3, Lietuvos rytas 21-4, Utena Juventus 16-10, Pasvalyse Pieno zvaigzdes 15-11.

1. märtsil kohtuvad Zalgiris ja Neptunas uuesti, sedakorda Kaunases.