ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
Alexela Korvpalli Meistriliiga
Eesti-Läti Ühisliiga ja Naiste meistriliiga
Koondised
G4S Noorteliigad
Meeste amatöörliigad
Apollo Naiste Korvpalliliiga
G4S Noorteliiga esindusvõistkond
Regionaalsed liigad
Rahvusvahelised liigad
Ajakava ja tulemused
Tule trenni
Treenerid
Seeniorid
Kohtunikud
Karikavõistlused
3x3 korvpall
Artiklid ja intervjuud
Videoarhiiv
Pood
Rahvaliiga
BSBC

Uudised

Noorteturniiri patroon Anatoli Krikun annab Tartus trenne

19.05.2017

Sel nädalavahetusel, 19.-21. mail, leiab Tartus aset Salva Basket Cup 2017 – Lõuna-Eesti kõigi aegade suurim korvpalliturniir. Suurejoonelise sündmuse teeb veelgi märkimisväärsemaks selle patroon – legendaarne Eesti korvpallur Anatoli Krikun.

Turniiril mängib 5 erinevas vanuseklassis 50 võistkonda, st üle 600 väikese palluri, kes pärit 6 riigist – Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Venemaalt ja Valgevenest. Kolmel päeval toimuva turniiri kohtumised peetakse tänavu kahes Tartu spordihallis – Tartu Ülikooli spordihoones ning Turu spordihoones.

Salva Basket Cup on tänavu esmakordselt palunud endale ka patrooni, kelleks on nimekas Eesti korvpallur Anatoli Krikun. Krikun tuli Nõukogude Liidu korvpallikoondise koosseisus 1967. aastal Euroopa Meistriks, 1968. aastal Mehhiko Suveolümpial ning 1970. aasta Maailma Meistrivõistlustel pronksile. Täna töötab korvpalliajalugu teinud mees noortetreenerina Soomes.

 

Et ka Tartus noortetöösse otseselt panustada, on Krikun nõustunud andma korvpallitunde BC Tartu Pallitrennide lastele. Isikliku lähenemise osaliseks saavad sel kevadel treenimist alustanud grupid Tartu venekeelsetes koolides, Annelinna Gümnaasiumis ja Puškini Koolis, ning sügisel alustanud grupid Salme tänaval ning Veeriku koolis.

 

"See, et Anatoli Krikun (pildil) nõustus meie noorteturniiri Salva Basket Cupi patrooniks tulema, on väga uhke tunne,“ rõõmustab Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi noortekorvpalli juht Gert Prants. „Tegu on teeneka mängija ja treeneriga, kellel laialdane kogemustepagas. See, et Tartusse tulek tema tiheda graafikuga sobib ning et leidub aega ka Tartu lastele ja treeneritele õpetussõnu anda, on suurepärane võimalus. Kõigil meie treeneritel on kindlasti Anatoli Krikunilt palju küsida,“ lisas Prants.

 

Salva Basket Cup alustab esimeste mängudega juba reede hommikul kell 9 nii TÜ spordihoones kui ka Turu tänaval. Üritus saab ametlikult avatud reede õhtul kell 18.00 toimuval pidulikul avamisel.

Avamisele on oodatud ka press - huvist üritust kajastada palume teada anda meiliaadressil maria.prass@ut.ee, et teaksime ligikaudse tulijate arvuga arvestada.

 

basket.ut.ee

Sünnipäevad
Täna, 25. aprill
Aivo Adamson (53)
Henri Drell (18)
Tanel Küttis (38)
Andres Sõber (62)
Riho Unt (33)
Homme, 26. aprill
Markko Arro (41)
Annika Härmits (52)
Oliver Jakobson (35)
Sulge

Ülekanded