ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
Alexela Korvpalli Meistriliiga
Eesti-Läti Ühisliiga ja Naiste meistriliiga
Koondised
G4S Noorteliigad
Meeste amatöörliigad
Apollo Naiste Korvpalliliiga
G4S Noorteliiga esindusvõistkond
Regionaalsed liigad
Rahvusvahelised liigad
Ajakava ja tulemused
Tule trenni
Treenerid
Seeniorid
Kohtunikud
Karikavõistlused
3x3 korvpall
Artiklid ja intervjuud
Videoarhiiv
Pood
Rahvaliiga
BSBC

Uudised

Salva Basket Cup toimub sel nädalavahetusel Tartus suuremalt kui iial varem

17.05.2017

Juba kaheksandat aastat on noortel korvpalluritel kevadeti põhjust end Tartu poole tulema sättida – seda Salva Basket Cupiks, mida Tartu noortekorvpalli lipulaev BC Tartu Korvpallikool, endise nimega Rocki Korvpallikool, koduväljakutel korraldab. 

Tänavu on 19.-21. maini toimuv korvpallifestival õige suured mõõtmed omandanud – 600 osalejaga on tegu suurima turniiriga, mida Lõuna-Eestis kunagi korraldatud.

 

Reedel algav turniir hõlmab tänavu lausa viit vanuseklassi – nelja poiste (U13, U11, U10 ja U9) ja üht tüdrukute (U12). Oma osaluse on registreerinud 50 võistkonda, kes tulemas Eestist ja mitmetest lähiriikidest – Lätist, Leedust, Valgevenest, Venemaalt ja Soomest.

 

Turniiri patroon on Euroopa meister Anatoli Krikun (lisaks OM ja MM-pronks), kes annab turniiri raames ka treeninguid noortele. Krikun on tegutsenud aastaid treenerina nii Soomes kui Eestis.

 

„Tänavu oleme SBC korraldusmeeskonnaga asja suurelt ette võtnud,“ sõnab eeloleva nädalavahetuse kohta Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi noortekorvpalli juht Gert Prants. „700 inimese Tartusse toomine ei ole olnud lihtne ülesanne ning turniiri peakorraldajal Janeli Lilleallikul on toimetamist olnud oktoobrikuust saati. Viimane turniirieelne nädal on mõistagi kõige pingelisem, kuid lõpusirge paistab ja ootame oma töö kulminatsiooni pikisilmi.“

 

Seekord on osalejatering sattunud küllaltki rahvusvaheline, mis pakub kõigile võistkondadele suurepärast võimalust jõudu katsuda ka täiesti tundmatute vastastega. „Kogemus, mille osalejad rahvusvaheliselt turniirilt saavad, on nende arengu seisukohast väga oluline – pidevalt samade vastastega mängida arendab vähem.  See, et ka kaugemad meeskonnad on võtnud vaevaks tulla, tähendab meile palju,“ rõõmustab Prants.

 

Kui eelnevatel aastatel on mängudeks piisanud Tartu Ülikooli spordihoone neljast pallisaalist, siis sel aastal tuli lisaruumi võtta Turu tänava spordihoone kahe saali näol. Tartu Ülikooli spordihoones algavad mängud nii reedel, laupäeval kui pühapäeval kell 9.00, Turu tänaval reedel kell 9, laupäeval 10.15 ning pühapäeval kell 10 hommikul. Täpsemat infot vanusegruppide mängude, osalejate ning kõige muu asjakohase kohta leiab turniiri kodulehelt: basket.ut.ee/korvpallikool/sbc2017

 

Turniiri toetavad Salva Kindlustus, Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi, Tartu Linn, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Saku, Nõo Lihavürst, Rõngu Pagar, Milka, Tastegood, Marjamaa Talu, Ballzy.

Sünnipäevad
Täna, 25. aprill
Aivo Adamson (53)
Henri Drell (18)
Tanel Küttis (38)
Andres Sõber (62)
Riho Unt (33)
Homme, 26. aprill
Markko Arro (41)
Annika Härmits (52)
Oliver Jakobson (35)
Sulge

Ülekanded