Laane valiti Kreeka A2 liiga välismaalaste Tähtede viisikusse!

10.05.2017

Pühapäeval sai otsa Eesti koondislase Rait-Riivo Laane hooaeg Kreeka tugevuselt teises liigas A1.

Pireuse Ethnikos võttis laupäeval selle hooaja viimases mängus kindla võidu Kavala meeskonna üle. Samas klubis (Kavala) mängis hooaja 2012/2013 teises pooles mäletatavasti ka teine Eesti koondislane Gregor Arbet (10,7 pt, 3,4 lp). Ethnikos lõpetas Kreeka esiliiga A1 hooaja seitsmendana.

Klubi jaoks oli tegu normaalse hooajaga. Olemasolevat koosseisu ja vähest täiendust arvestades läks isegi võibolla üle ootuste hästi, mida on mainitud ka Pireuse pressis. Toimus ka asjakohane meeskonna ametlik pidu, vastuvõtt koos väljasõiduga.

Põnevust jagus hooaja viimases mängus ainult esimesse poolaega, kui Ethnikose meeskond võitis poolaja kahe punktiga. Teisel poolajal pani Laane kodumeeskond teise käigu sisse ja võitsid kogu mängu Kavala vastu tulemusega 73:52.

Algkoosseisus alustanud Laane näitas mängus head visketabavust – seitsmest kaugviskest läbis korvirõnga viis. Kaks vabaviset lisanud eestlase arvele jäi 27 minutiga 17 punkti ja kolm lauapalli. Ethnikose resultatiivseim oli 19 punkti visanud Nikos Kokkalis.

Mängu videkokkuvõtet näeb SIIT.

16 võitu ja 14 kaotust saanud Pireuse klubi sai esiliigas seitsmenda koha, viimasena ehk viiendana pääses play-off'i 19 võitu ja 11 kaotust saanud Aiolos Astakou. Play-off-kohast jäi niisiis kolm võitu puudu. Põhiturniiri esikolmiku moodustasid Ateena Panionios, Thessaloniki Iraklis ja Ateena Doukas.

NB! Ethnikose mängijad teenisid mitu A2 eripreemiat, tunnustust. Kostas Macheras valiti liiga allstar-viisikusse ning Rait Laane liiga välismaalaste allstar-viisikusse. See on praktiliselt suurim tunnustus, mis eestlasele võis sel hooajal osaks saada. Veel märgiti mängijaist Nikos Kokkalis ja Paraskevas Martzos liiga 20 parema mängija valikusse.

Laane pidas sini-valgete eest liigas 29 kohtumist, osales mängus keskmiselt 29 minutit ja kogus 10,6 pt, 3 lp ja 4 rs. Kahepunktivisked 49 %, kolmesed 40 % (118/47), vabavisked 84 %. Ilusad numbrid debütant-leegionärilt.