BC Tartu/Salva - 2016/17 U16 vanuseklassi Eesti Meister

HURRAA! Poiste U16 Eesti meistriteks krooniti BC Tartu/Salva!

07.05.2017

U16 G4S Noorteliiga noormeeste Eesti meistriks krooniti 85:68 võiduga BC Tartu/Salva. Hõbedased medalid riputati kaela SK RIM/TTÜ Korvpallikool Sinine meeskonnale.

Mäng algas võrdsete heitlusega. Esimene veerand tartlastele 21:17. Seejärel suutsid rünnakul paremaid lahendusi leida BC Tartu/Salva mehed minnes poolajaks kümne punktiga ette 41:31.

Kolmandal veerandil said Gert Prantsi hoolealused rünnaku veelgi paremini käima ning viimasele otsustavale veerandile mindi vastu juba soliidses 65:45 eduseisus.

Neljandal veerandil midagi juhuse hooleks ei jäetud ning 85:68 võit ning Eesti U16 meistritiitel viidi Tartusse!

Eesti meistrite resultatiivsemana tõi Kerr Kriisa (pildil palliga) 27pt+7rs+6vl. Kriisa valiti ka finaalturniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks! Hannes Saar lisas 15 ja Patrik Peemot 13 silma. Hõbedase meeskonna parim oli täna Andre Loigu 16 punktiga.

BC Tartu/Salva peatreener Gert Prants sõnas mängujärgselt, et nende võistkond oli paremini mänguks valmis. "Olime kuidagi värskemad ja tahtsime rohkem. TTÜ oli hästi valmistunud, aga mängu lõpus suutsime nende trumbid ära võtta. Ma kiidan kõiki mängijad, sest nende häälestus oli super ja kõik mängijad on väärt seda!"

Hõbedase satsi SK RIM/TTÜ Korvpallikool Sinine  loots Kaarel Loigu kinnitas, et hõbemedal võideti, mitte ei kaotatud. "Tulime finaalturniirile kuuenda asetusega ja see on meie jaoks kindlasti suur võit. Vastastel oli pidulik võimalus ära skautida ja meie põhikäigud ära näha. Au Gert Prantsile, kodutöö oli kenasti ära tehtud."

Statistika

U16 noormeeste pronksmedalid teenisid välja BC Tarvas/Rakvere SK I (alumisel pildil) poisid! Õnnitlused!
Kolmanda koha võitluslikus mängus olid Märt Raami hoolealused paremad KK Pauluse võistkonnast numbritega 76:67.

Võitjate parimana viskas Martin Laandu vägevad 30 punkti, kogus 12 lauapalli ning jagas viis resultatiivset söötu! 22 punkti ja 11 lauapalliga toetas teda Kristo Tammiksaar. Pauluse ridades olid parimad Mihkel Kersalu 29pt+10lp ja Kaspar Lootus 25pt+15lp.