Audentese Spordiklubi/TSK (foto: Geete Kruusimägi)

Võimas! Audentese Spordiklubi/TSK tuli viimase sekundi viskega U16 neidude Eesti meistriks!!

07.05.2017

U16 G4S Noorteliiga Eesti meistrivõistluse finaalis alistas Audentese Spordiklubi/TSK viimase sekundi viskest Tartu Kalev I võistkonna 61:59.

Mäng algas väga tasavägiselt. Esimese veerandi järel asusid Audentese neiud juhtima 16:12. Tartu näitas aga sisu, võideldes kõvasti kaitses ja pooajale mindi juba tartlaste 32:28 juhtimisel.

Kolmas veerandaeg kulges Tartu Kalev I tütarlaste vedamisel. Korraks kärises vahe isegi 11 punktiliseks (43:32) ja viimasele otsustavale veerandile mindi vastu tartlaste seitsmepunktilises eduseisus, 48:41. Väga kõvasti tassis naiskonda läbi hooaja liidrirollis olnud Anna-Gret Asi.

Kui mängida jäi kuus minutit, olid Kaire Asi juhendatavad suutnud vahe suurendada taaskord kümnepunktiliseks(54:44), kuid siis algas pealinna neidude tagasitulek. Lõpuvileni jäi 35 sekundit kui Anete-Elisabeth Adleri lähivise tõi tabloole viiginumbrid 59:59. Tartlased kaotasid rünnakul palli ning Iris Tagel tabas kiirrünnakust koos lõpusireeniga kahepunktiviske! Audentese neidude võidukarjed olid sama tugevad, kui eile Rapla meestel!

17 punkti toonud ja finaalturniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti otsustaval hetkel tabanud Iris Tagel.
Võitjate resultatiivsem oli kullamängus Marie-Anette Sepp 20 punkti ja kuue lauapalliga. Tartu parimana tõi Anna-Gret Asi 23pt+11lp+6rs+4vl.

Võitjate peatreener Marek Koitla sõnas mängujärgselt, et tüdrukute hea vorm oli see, mis neid võidule viis. "Me oleme füüsiliselt väga heal järjel praegu. Me jõuame joosta ja sellepärast me ka täna mängu tagasi tulime. Eneseusk tulenes ka teadmisest, et me oleme füüsiliselt tugevad."

Tartu Kalev I loots Kaire Asi tõdes, et tegemist oli valusa kaotusega, kuid usub, et tegemist oli mängijatele olulise õppetunniga. "Me kaotasime täna eduseisus lihtsalt tähelepanu," lisas Asi.

Tartu Kalev I võistkonna parimaks mängijaks valiti Anna-Gret Asi.

Audentese SK/TSK parimaks valiti Helena-Stina Svilberg ja finaalturniiri väärtuslikumaks mängijaks Iris Tagel.

Statistika

Neidude U16 vanuseklassi G4S Noorteliiga pronksmedalid riputati kaela BC Kalev/Cramo võistkonnale!

Kolmanda koha heitluses võideti tugeva teise poolaja toel Pärnu SK tulemusega 68:56.

Võitjate parimana viskas suurepärast mängu näidanud Maarja Grünmann 30 punkti ja võttis seitse lauapalli! Ivetta-Elizavetta Okuneva lisas 13 silma. Pärnu SK resultatiivsemana tõi Helerin Kass 15 punkti.