BC Kalev/Cramo võitis Pärnu Sadama ka kolmandas mängus ja liikus finaali

05.05.2017

Alexela korvpalli meistriliigas selgus esimene finalist, kui BC Kalev/Cramo alistas seeria kolmandas mängus Kalevi Suurhallis Pärnu Sadama 83:60 (31:35).

Valitsevad Eesti meistrid olid avaveerandil püsti hädas pallikaotustega, neid kogunes tervelt 7. Reinar Halliku viimase sekundi vise keskjoonelt tõi veerandi lõpuks tabloole Pärnu 15:17 eduseisu.

Teisel veerandil mindi punkt-punkti rütmis. Mihkel Kirvese võimas pealtpanek enne poolajavilet kasvatas pärnakate eduseisu neljapunktiliseks, 31:35. Visketabavuse poolest olid meeskonnad samuti võrdsed, Pärnul 41% ja Kalev/Cramol 43%. Reinar Hallik tõi poolaja parimana 11 silma.

Riietusruumidest tuli BC Kalev/Cramo selgelt agressiivsema kaitsega mängu tagasi, sundides pärnakaid eksima. Kolmanda veerandi poole peal oli vahe juba rohkem kui kümme punkti, kuid Pärnu suutis kaitses pidama saada ja viimasele veerandile mindi vastu Kalev/Cramo 57:50 juhtimisel.

Mängu lõpus rauges Pärnu Sadama hoog täielikult. Meeskonnal läks neljanda veerandi esimese korvini neli ja pool minutit. Kalev seevastu realiseeris rünnak, rünnaku järel. Kindel 83:60 võit ja pääse finaali BC Kalev/Cramole.

Võitjate parimatema viskasid Vitali Ljutõts 14 ja Branco Mirkovic 13 silma. Pärnu resultatiivsem oli tagamängija Rannar Raap 13 punktiga.

BC Kalev/Cramo peatreener Alar Varrak sõnas mängujärgselt, et poolfinaalseeria tuli raskelt. Rohkete pallikaotuste kohta ütles Varrak: "Sarnaselt esimesele mängule kadus meil tasakaal ära, tahtsin Eichfussi ja Arbetit mängitada ja see lõi rütmi sassi."

Heiko Rannula tunnistas, et Pärnu meeskonnal sai täna jõud otsa. "Kumm oli ikka täitsa tühi. Pingi pealt täna vajalikku panust ei tulnud. Midagi meestele samas ette heita ei saa, mehed võitlesid ja tubli nelja võib mängule anda küll."