ROAD to MILAN2022

Avis Utilitas Rapla asus kodus poolfinaalseeriat Tartu Ülikooli vastu 2:0 juhtima

01.05.2017

Alexela korvpalli meistriliigas läks Avis Utilitas Rapla meeskond poolfinaalseeriat Tartu Ülikooli vastu 71:58 (35:28) võiduga 2:0 juhtima.

Mäng rahvast täis Sadolini spordihoones algas kodupublikule heameeleks Thomas van der Marsi kaheksa järjestikuse punktiga. Sarnaselt esimesele poolfinaalmängule oli initsiatiiv avaminutitel Avis Utilitas Rapla meeste käes. Tartu suutis Tanel Soku ja Venky Joisi vedamisel mängu samuti käima saada ja esimesele hingetõmbepausile mindi raplakate minimaalses 19:18 eduseisus.

Tõeline play-off mäng jätkus ka teisel neljandikul, mil mäng oli endiselt väga võrdne. Riietusruumidesse siirduti teravama veerandi lõpu teinud Rapla 35:28 juhtimisel. Thomas van der Mars tõi üleplatsimehena poolajaks 16 punkti ja kuus lauapalli.

Selgelt paremaid jutte olid pikal vaheajal rääkinud Avis Utilitas Rapla mängijad, sest kui kolmandast veerandajast sai mängitud pool, oli seis 43:29 Aivar Kuusmaa hoolealuste kasuks. Tartu Ülikooli rünnak oli halvatud, veerandiga visati vaid 12 punkti Rapla 20 vastu. Enne otsustavat neljandikku oli 55:40 väljaku peremeeste kasuks.

Kaks minutit enne normaalaja lõppu vähendas Tanel Soku lähivise vahe taas alla kümne punkti, 65:56. Rasham Suarezi neljas tabav kaugvise suurendas aga Rapla eduseisu 69:56 peale, mis pani ka tänasele kohtumisele sisuliselt punkti. Poolfinaalseeria teise kohtumise võitis Avis Utilitas Rapla 71:58.

Võitjate parimana hiilgas kaksikduubliga Thomas van der Mars (pildil), kes kogus pea 30 mänguminutiga 22 punkti ja 10 lauapalli. Rasham Suarez lisas 16 ja Domen Bratoz 11 silma. Tartu resultatiivsem oli täna vanameister Tanel Sokk 14 punktiga.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreener Gert Kullamäe võttis peale mängu sündmused kokku järgmiselt: "Tartu pani teist mängu järjest meie rünnaku lukku. Lühidalt öeldes nii ongi."

Avis Utilitas Rapla loots Aivar Kuusmaa jäi vaatamata teisele järjestikule võidule tasakaalukaks: "40-120 minutit on veel minna. Ja meil on veel küll paremaks minna. Ütlesin viimase veerandi eel meestele, et ainus viis kuidas nad mängu tagasi saavad tulla, on kolmesed. Mispeale nad panid suhteliselt viimase veerandi algul kohe kolm kolmest... See võiks olla mõttekoht."

Kolmas poolfinaalkohtumine mängitakse neljapäeval Tartus.

Statistikast

Avis Utilitas Rapla - Tartu Ülikool (71:58)

Tartu -  Sokk 14pt, Jois 10pt+6lp, Dorbek 9, Milka 6, Talts 6

PS. Mandell Thomas on kahes esimeses mängus kokku tabanud 19st 3, Janari Jõesaar 8st 2...

T 11.10.2022 15:00 EKL juhatus
T 11.10.2022 11:00 KML nõukogu koosolek
E 17.10.2022 15:00 Kvaliteedikomisjon
E 24.10.2022 15:00 Kvaliteedikomisjon
E 31.10.2022 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 14.12.2022 15:00 EKL juhatus
N 15.12.2022 11:00 EKL üldkogu