Castors Braine'i ja Merike Andersoni neljas järjestikune tiitel! ¤ Keltern & Pokk finaalis 0:2 taga

30.04.2017

Korvpallur Merike Andersoni koduklubi Castors Braine tuli neljandat aastat järjest Belgia meistriks, kui otsustavas kohtumises alistati võõrsil Kangoeroes 101:72.

Anderson viibis hooaja kaotuseta läbinud Castors Braine'i võidumängus väljakul 24 minutit ning viskas selle ajaga 11 punkti (2 pv 5/1, 3 pv 3/2, vv 6/3) punkti, võttis 1 lauapalli, andis 1 resultatiivse söödu, tegi 3 vaheltlõiget ning 1 isikliku vea.

Põhihooajal kõik 22 kohtumist võitnud Castors Braine sai esimeses finaalmängus Kangoeroesist kodus jagu 86:57. Anderson tõi ses mängus 14 silma (13/5).

Kogu hooaja lõikes oli "Merka" klubi üks kahest enim osalenud mängijaist, tehes kaasa 28 liigamängus ja kuues FIBA Eurocupi alagrupikohtumises. Lisaks karikamängud.

Andersoni kogus Belgia liigas keskmiselt 12 punkti (viimaste hooaegade parim näit), lisaks 2,1 lp, 2,7 rs ja 2 vl. Tema kahesed 55 %, kolmesed 36,5 % ja vabavisked 76 %.

Eesti koondise ja selle uue peatreeneri Janne Ritsi kohta lausus Anderson värskes, aprillikuu Basketballis nii: „Olen koos Jannega mänginud, aga mängija ja treeneri kogemus mul temaga puudub. Tean Jannet kui mängijat, ta on alati valmis kõva lahingut andma."

Ta jätkas: "Nagu ta on välja öelnud, on ta soov koondislaste füüsis korda teha ja mäng tänapäevasemaks muuta. See on ainult positiivne ja eks aeg näitab, kuidas tal see õnnestub.

Aga üksi ei tee ta suurt midagi ära ja need mängijad, kes on koondises, peavad omalt poolt tegema tugeva edasimineku eelkõige individuaalse poole pealt.

Oleme ühenduses olnud ja ta on küsinud mu tuleviku kohta. Kui kutse on saadetud, olen seni alati kohal olnud.“

*       *       *

Saksamaal Bundesliga finaalseerias on tänasega TSV 1880 Wasserburgi edu finaalis Rutronik Stars Kelterni ees 2:0. Kui reedel oli Wasserburg kodus parem 78:66 (45:41), siis täna Kelternis läks võit samuti neile - 68:65 (31:31).

Veel viimase veerandi eel oli Keltern punktiga ees, kuid võit kuulus favoriidile. Teist mängu järjest ei suutnud Keltern ohjeldada Wasserburgi liidrit Marie Peddy't, kes esimeses matšis tõi 32 pt, teises 23 pt, 8 lp, 3 rs.

Mailis Pokk osales esimeses mängus koguni 32 ja pool minutit, kuid kogus vaid 4 pt (kahesed 3/2, kolmesed 2/0). Teises mängus tuli mänguaega 23 ja pool minutit ning kontosse 7 punkti (visked 2/2 ja 1/1).

Kolmas mäng peetakse kolmapäeval Wasserburgis. Meistritiitel teenitakse Bundesligas nelja võiduga

Allikad: ERR Sport, Basket.ee, ajakiri Basketball