PMS Torino võidukas U20 võistkond

PMS Torino tuli Itaalia U20 meistriks, Kaspar Treier finaali MVP

29.04.2017

Itaalia U20 meistrivõistluste finaalis olid vastamisi kaks eestlaste koduklubi - PMS Torino Moncalieri ja Bolgona Unipol Banca Virtus. Edu saatis Torino klubi, kes võitis pärast kaotatud poolaega 69:58.

Platsile tulid algkoosseisudes täna nii Kaspar Treier (PMS Torino) kui Mikk Jurkatamm (Bologna). Mõlemad ses U20 seltskonnas kindlalt alla normi: Mikk on 16 ja Kaspar 17. Sellest hoolimata on nad mõlemad oma võistkonnas põhitegijad.

Avaveerandi võitis mõningase Torino domineerimise järel siiski Bologna 18:15. Teisel veerandil läks Virtus eest ära koguni 31:20, sel perioodil tabas Jurkatamm ka oma tänased kaks kolmest. Palju mängiti pick'n-rolli, kaitses kõva jne. Poolaja lõpus õnnestus PMSil vahet väiksemaks teha - vaheajale mindi 31:26 Virtuse eduseisus.

Kolmanda veerandi võitis Torino 22:12. Nad tulid järgi kiirelt ja läksid ette 33:32. Peagi oli skoor 50:43 ja sealt alates PMS ohje käest ei andnud. 5.35 enne lõppu viskas Treier korvi seisuks 56:44 ning sellega oli mäng ka sisuliselt tehtud. Minut enne lõppu tuli Bologna kolmesest küll 55:62-le, ent kohe järgmisel rünnakul tehti pallikaotus.

Kaspar Treier oli kogu finaali resultatiivseim mängija, tuues pealt 37 minutiga 21 pt ja 11 lp (turniiri keskmised 23 min, 16,2+6,4+1,2).

Mikk Jurkatamm kogus täna ligi 25 minutiga 8 pt, 4 lp, 1 rs. Turniiri keskmised 26 ja poole minutiga 7,8+2,6+1,2.

Õnnitleme mõlemat meie U18 koondise mängijat eduka hooaja puhul Itaalias! U18 EMini Tallinnas on alla 100 päeva.