Reinar Hallik

Alexela KML 1/2-finaal: seitsme mehega Pärnu oli võitmas Kalev/Cramot

29.04.2017

Viiendana põhiturniiri lõpetanud Pärnu Sadamal jäi täna Kuressaares peetud Alexela KMLi poolfinaalseeria avamängus puudu üks õnnestumine, üks korv, et võita favoriiti BC Kalev/Cramot. Võit kuulus lõpuks tiitlikaitsjale 73:71 (36:36). Seeria jätkub teisipäeval Pärnus.

Pärnu alustas aktiivselt, püüdes peale suruda kiiret mängu. See avapoolajal suuresti ka õnnestus. Poolaja lõpus suutis Kalev/Cramo siiski järgi tulla ja mänguseisu tasakaalustada. Muuseas, kahe meeskonna peale tabati avapoolajal vabaviskeid 21st 9. Võrdluseks, FCR Media/Rapla KK naiskond tabas tänases Balti liiga poolfinaalis 16st 14.

Pärnu mängis küll seitsmekesi (lisaks Silver Leppikule ja Norman Käbinile oli pikas dressis ka nende üks liidreid Edvinas Šeškus), kuid ilma igasuguse aukartuseta. Kalevi mäng ei lagunenud küll kuskilt silmnähtavalt, kuid oli habras ja konarlik. Niisamuti nagu Pärnu, esines ka neil praaki. Mõni mees pole ka silmnähtavalt tippvormis.

Pärnu dikteeris mängu 14-15 esimest minutit, Kalev/Cramo sealt edasi 17-18 minutit. Kolmas veerand kuulus Cramole 22:13. Pärnu hakkas väsima, ründelaud kuulus Cramole, pärnakad tegid omajagu praaki ning ei tabanud vabaviskeid. Enne viimast veerandit oli Kalevi edu kasvanud 68:59-le.

Pärnu tuli mängu paljuski tänu Saimon Suti vahepsurdile (2+3), 4.13 enne lõppu lisas kolmese ka Rannar Raap, misjärel kaotusseis Pärnu poolt vaadates oli 64:65. 2.24 enne lõppu viis Mihkel Kirves läbimurdest Pärnu üle pika aja ette (68:67).

Lõppmäng. Seni ebakindlalt tegutsenud Sten-Timmu Sokk tabas 53 sekundit enne lõppu kolmese (72:68), enne seda oli vahepeal viis vabaviset mööda uhanud Cedric Simmons tabanud joonelt kahest kaks. 39 sekundit enne lõppu vähendas Reinar Halliku kaugvise siiski vahe taas ühele (72:71 Cramole).  Sokk tabas joonelt kahest üks (73:71), nii jäi Pärnule võimalus midagi 9 sekundiga korda saata.

Viimane Pärnu rpnnak siiski takerdus ja neile jäi küleaudist pall veel üheks sekundiks. Saadi küll viskele (Hallik söötis vabviskealast tagasi Kirvesele), kuid vise korvi ei tabanud. Raske, rabe töövõit Cramole, Pärnule valusavõitu kaotus.

vv: 50 vs 52 %

Kalev/Cramo: Erik Keedus 14+5 lp, Mark Tollefsen 13+5 lp, Branko Mirkovic 12+2+3, Martin Dorbek 11+2+3, Sten-Timmu Sokk 5+7+7, Vitali Ljutitš 8+2+3, Cedric Simmons 7+9+2.

Pärnu: Reinar Hallik 16+6 lp, Saimon Sutt 15+4+2, Domagoj Bubalo 15+10+2, Mihkel Kirves 13+4 lp, Rannar Raap 8+7+4.

Seeria teine mäng peetakse teisipäeval Pärnus. Kolmas mäng aga reedel 5. mail Tallinnas Kalevi Spordihallis.

Heiko Rannula - valiti Alexela KMLi põhihooaja parimiaks ajakirja Basketball korraldatud 60 asjatundja ringküsitluse tulemusel.