Üllatuspomm! AVIS UTILITAS Rapla võitis poolfinaali avamängus Tartu Ülikooli! (täna Kalev/Cramo-Pärnu)

28.04.2017

Alexela korvpalli meistriliigas tehti täna algust poolfinaalidega, kui AVIS UTILITAS Rapla oli võõral väljakul 70:60 (40:23) parem Tartu Ülikooli korvpallimeeskonnast.

Mängu alustas selgelt tervamalt AVIS UTILITAS Rapla, haarates viie mänguminutiga 11:4 eduseisu. Tartu kaitse oli auklik ja esimene veerand Raplale 22:11.

Raplakate tagamängija Domen Bratoz jätkas teisel veerandil sealt, kust esimesel pooleli jäi ja tabas kaugviske viies enda meeskonna 25:11 ette. Tartu leidis Maks Konate näol pingilt küll uut hingamist, kuid meeskondlikult ja hingestatult mänginud Aivar Kuusmaa hoolealused asusid pikale vaheajale minnes 40:23 juhtima. Bratozilt üleplatsimehena poolajaks 18 silma (kolmesed 5/5).

Tartlased suutsid kolmandal veerandil vastaste kaitse täielikult lahti harutada ning enne otsustavat neljandikku kahanes Rapla eduseis vaid viiele punktile, 53:48.

Kui normaalaja lõpuni jäi kuus ja pool minutit, viis Rasham Suarezi tabav kaugvise Rapla taaskord topeltnumbritega ette, 64:53. Kümne punkti piirimail hoiti vahet kuni lõpuni, poolfinaalseeria avamäng niisiis Raplale 70:60.

Võitjate resultatiivsemana tõi Domen Bratoz (pildil) 25, Thomas van der Mars ja Martin Paasoja lisasid 13 punkti. Tartlaste parim oli Janar Talts 15pt+8lp.

Seeria järgmine kohtumine peetakse esmaspäeval algusega kell 19.10 Raplas.