Mariann Adelbert (vasakul) oli täna avamänguga võrreldes teine tera - temalt 16 punkti

G4S Noorteliiga võit Tartus viis pronksiseeria otsustavasse mängu!

26.04.2017

Naiste Korvpalli Meistriliiga (NKML) teises finaalmängus võitis G4S Noorteliiga mõneti üllatuslikult võõrsil Tartu Ülikool/Kalevit 65:60 (37:35). Esimese mängu kodus oli Noortekoondis seejuures 21 punktiga kaotanud.

G4S Noorteliiga sõitis Tartusse võidukohustusega, mida Tartu naiskonnal täna veel polnud. Korvpalliliidu esindajad pidid muidugi medalikomplektid, diplomid ja karikad Emajõe Ateenasse transportima. Õnneks toimub ka kolmas mäng Tartus. See peetakse aga suuresti saaliajast sõltuvalt alles 3. mail.

Tartus alustati ka teadmisega, et hooaja senine omavaheline seis on 4:0. Need võitis Kaire Asi klubi vastavalt 33, 10, 6 ja 21 punktiga. Kuid ükskord saab iga seeria otsa ja ega naiskondade tasemevahe pole kindlasti selline, et Noortekoondis ei peaks seerias ühtegi mängu võitma. Muuseas, ka mullu võitis Tartu avakohtumise Tallinnas Audenteses ning Audentes teise mängu Tartus. Ses mõttes käiakse sama rada. Pronks kuulus mullu siiski Tartu Kalevile.

Kui kodus oli G4S Noorteliigal raskus endale seatud ülesannetes ja mänguplaani järgmisega, siis täna kulges mäng algusest peale noorte jaoks päris kenasti - avaveerand kuulus Audentese SG tüdrukutele 18:14 ning poolajale mingi ASG eduseisus 37:35.

Kolmas veerand tõi Tartu lähemale (14:10) ning viis ka mööda - veerandi lõpuks seis neile 49:47. Tartu suutis erinevalt esimesest mängust paremini kontrollida lauda ning kolmandal veerandil näitasid võõrustajad ka paremat kaitset. AUD-t tabas mõningane mõõn.

Ometi täna mängis G4S Noorteliiga lõpu paremini - viimane veerand 18:11 ning mänguvõit 65:60. Lõpu eel, paar minutit enne lõppu tõi Anna-Gret Asi kaugvise küll Tartu nelja punkti peale (57:61), kuid vahe väiksemaks enam ei kuivanud. Teenitud võit tänasest G4S Noorteliigale.

Tartu Ülikool/Kalev-G4S Noorteliiga 60:65 (35:37)

Lauapallid: 44-42

Korvisöödud: 13-20

Pallikaotused: 16-18

Vaheltlõiked: 8-12

2 p: 31 vs 45 %

3 p: 16 vs 29 %

vv: 74 vs 83 %

Olgu statistikale lisatud, et Audentese neiud viskasid 8 korvi rohkem, kuid tegid kaks pealeviset vähem

Tartu: Anna-Gret Asi 13+8+4 (visked 10/3), Sandra Reinvald 11+15+3, Nele Laurimaa 10+4+2 (12/4), Eleriin Vaino 8+5+3 (12/2), Doris Park 9 pt (9/2)

G4S: Mariann Adelbert 16+7 lp (10/8), Janne Pulk 10+5 lp (3 p 6/3), Siiri Kliimson 8+8 lp, Berit Annabel Loomägi 5+6 rs, Hanna-Leena Ojamaa, Polina Ignatjeva 6 pt, Johanna-Eliise Teder 2+2+8 rs.

Otsustav kolmas proksimäng peetakse kolmapäeval 3. mail algusega kell 17 Tartus.

Siiri Kliimson (valges) ja Kärolin Lannajärv.