Mailis Pokk, Keltern.

Mailis Pokk aitas Kelternil tõusta Bundesliga finaali

24.04.2017

Eesti koondislane Mailis Pokk (24) ja Rutronik Stars Keltern jõudsid Saksamaal Bundesliga finaali, millega tehakse algust reedel (28.04).

Keltern pidas tõsise poolfinaalseeria BC Pharmaserv Marburgiga. Kahe võiduni peetud seerias kuulus võit kõigis kolmes mängus kodunaiskonnale. Keltern võitis esimese kodus 77:60, Marburg teise oma kodus 76:64 ning Keltern kolmanda kodus 88:74.

Seejuures poolaeg Kelternis otsustavas mängus oli viigis 43:43. Kolmandal veerandil rebis Keltern kümnega ette (veerand 22:12) ning sellega oli Marburgi selgroog murtud. Maili Pokilt ses seerias vastavalt 8, 14 ja 11 punkti ning seda hea visketabavuse juures.

Enne seda, veerandfinaalis oli Keltern võitnud mängudega 2:0 Hannoverit. Mängud 69:64 ja 76:70. Seega polnud siingi hõlpu, põhiturniiri seitsmes andis Kelternile (põhiturniiri teine TSV 1880 Wasserburgi järel) kõva lahingu. Pokk tõi esimeses veerandfinaalis 14 pt+5 lp, teises 9 pt.

Finaalseeria avamäng peetakse niisiis reedel 28. aprillil. Ilmselt õnnestub selleks puhuks leida ka ülekandelink, et nautida otsepilti.

Mailis Pokk on Kelterni eest Bundesligas mänginud tänavu keskmiselt 26 minutit ja kogunud 8,6 pt, 2,6 lp ja 0,7 rs. Kahepunktivisked 50 %, kolmesed 39 %, vabavisked 71 %.