MILLINE MÄNG! Betoonimeister/Tskk/Nord võttis Saku I liiga võidu lisaajal!

22.04.2017

Saku I liiga finaalis pakuti tänauvuse korvpallihooaja vaieldatamatult põnevaim kohtumine, kui Betoonimeister/Tskk/Nord alistas lisaajal Tartu Kalev/Estiko 77:74 (36:37).

Paremini oli finaalmänguks häälestunud Betoonimeister. Rünnakul resultatiivseid kombinatsioone sooritanud Tiit Soku hoolealused asusid kolm minutit enne veerandi lõppu ette 19:10. Estiko leidis aga kiirelt vastuse ja tegi 9:0 spurdi. Veerandi lõpp kuulus taas Tiik Soku hoolealustele, ning vahejaks olid tablool Betoonimeistri 24:19 eduseis. Martin Rausberg vedas oma meeskonda esimesel neljandikul 15 punktiga.

Timo Oja kahe järjestikuse tabava viske järel, tuli Estiko teise veerandi alguses kiirelt kahe punkti kaugusele, 26:24. Väga võitluslik mäng jätkus terve neljandiku vältel - igale pallile mindi jõuliselt järgi, kummaltki poolt ei antud kaitses millimeetritki järgi ja initsiatiiv käis ühe meeskonna käest teise kätte. Tõelise kullalahingu esimene poolaeg lõppes 36:37 tartlaste kasuks.

Riietusruumidest tuli selgelt teravamalt mängu tagasi Estiko, minnes seitsme punktiga ette (40:47), kui kolmandast veerandist oli mängitud pool. Betoonimeister ei jäänud aga vastust võlgu ja Andres Zooberi kaugvise tõi enne viimast otsustavat veerandaega tabloole Betooni 51:49 edunumbrid.

Kui normaalaja lõpuni oli jäänud kuus minutit, sai Betoonimeister Margus Klementsovi kiirrünnakust ette 59:54.  Rein Raami vabavisked neli ja pool minutit enne lõppu tõi Tartu Kalev/Estiko ühe punkti kaugusele 59:58. Margus Klementsov tegi enda viienda vea Artur liivi vastu, see loeti ebasportlikuks. Liiv realiseeris vajalikud vabavisked ja küljeaudist mängiti pall vanameister Timo Oja kätte, kes tabas keskpositsiooniviske (63:66). Andres Zoober vastas vabavisetega, kuid tartlaste poolelt tegi oma ära Rein Raam, viies Estiko meeskonna uuesti kolme punktiga ette (65:68). Timo Oja sai otsustavatel hetkedel vigastada ning Gintaras Dalke eksis vabavisetel. Andres Zooberi hull kolmene 7,5 sekundit enne normaalaja lõppu tõi tabloole viiginumbrid 68:68. Estiko ei suutnud viimast rünnakut realiseerida ja Saku I liiga kullamäng jätkus lisajal!

Lisaajal näitasid kindlamat mängu Betoonimeister/Tskk/Nord mehed. Heigo Erm ja Andres Zoober tegutsesid rünnakul eneskindlalt ja viisid poolteist minutit enne lisaaja lõpp oma meeskonna neljaga ette 77:73. 8,6 sekundit enne lõppu asus rünnakule Estiko, kes sai kaks korda kolmest proovida, kuid seda tulutult. Betoonimeister krooniti 77:74 võiduga Saku I liiga meistriks!

Võitjate parimana tõi Martin Rausberg 23pt+4lp+4rs, kogenud Heigo Erm lisas 13 ja Andres Zoober 12 silma. Tartu Kalev/Estiko parimana tegi korraliku kaksikduubli 19pt+11lp. Normaalaja lõpus vigastada saanud Timo Oja lisas 14 ja Kustas Põldoja 10 punkti.