Joosep Russak

EMÜ SK võitis kohe esimesel hooajal Saku I liiga pronksi!

22.04.2017

Saku I liiga pronksiheitluses alistas alles esimest hooaega esiliigas palliv EMÜ SK kindlalt G4S Noorteliiga II meeskonna 76:46 (38:24)

Mäng algas võrdsete heitlusena, kuid seisult 11:10 tegi EMÜ SK 9:0 vahespurdi ja esimesele pausile mindi 20:10 eduseisus.

Vahe püsis madalaskoorilisel teisel veerandil 10 punkti piirimail ja Joosep Russaku vedamisel siirduti riietusruumidesse EMÜ 38:24 juhtimisel. Russak tõi üleplatsimehena poolajaks 16 silma.

Otsustavale viimasele veerandajale läksid G4S Noorteliiga mängijad vastu 17-punktilises kaotusseisus.

Esko Tõnissoni hoolealused ei jätnud midagi juhuse hooleks ning kindlustasid 76:46 võiduga Saku I liiga pronksmedalid.

Võitjate parimana tõi kuus kaugiviset tabanud Joosep Russak (pildil) 25pt+2lp+2rs. Argo Orumaa lisas 20 silma. G4S meeskonna eest tõid koguni viis meest võrdselt 7 punkti: Carlos Jürgens, Madis Soodla, Karl-Robin Jürjens ja Ron Arnar Pehka. Lauavõitlus Maaülikoolile 49-32.

Maaülikooli liidri Joosep Russaku sõnul tuli pronksmedal alles esimest aastat esiliigas mängivale meeskonnale väikese üllatusena. "Süües kasvab isu. Kui saime juba paar võitu hooajal siis mõtlesime, et miks mitte minna lõpuni välja. Vähe jäi puudu, et oleksime finaali jõudnud, kuid samas pole kolmas koht kunagi nii hästi maitsenud kui praegu," sõnas Russak mängujärgses intervjuus.

Statistika

G4S Noorteliiga II meeskonna parimaks mängijaks valiti Ron Pehka.

Pronksi võitnud EMÜ SK väärtuslikumaks kuulutati Joosep Russak.

Saku I liiga finaalmäng Tartu Kalev/Estiko ja Betoonimeister/Tskk/Nordi vahel algab juba kell 17.30. Otseülekanne Delfi TV-s