Eesti-Läti Ühisliiga ja Naiste meistriliiga
Artiklid ja intervjuud
Ajakiri BASKETBALL

Saku I liiga Final 4 toimub sel nädalavahetusel Tiit Soku korvpallikoolis

20.04.2017

Saku I liiga Final Four mängitakse sel nädalavahetusel, 21.-22.aprillil Tallinnas Tiit Soku Korvpallikoolis.

Esimeses poolfinaalis reedel, 21.aprillil algusega kell 18 lähevad vastamisi Betoonimeister/Tskk/Nord ja EMÜ SK.

Betoonimeister seljatas veerandfinaalseerias mängudega 2:0 Tamsalu Los Toros/Viru Haigla. Esimeses kohtumises võitis Play-off'ile esimese asetusega vastu läinud Betoonimeister/Tskk/Nord kodusaalis kindlalt 84:65. Korduskohtumine võideti 67:48. Tiit Soku poolt juhendatav Betoonimeister on kolmandat aastat järjest esiliiga Final 4-is. Kaks aastat järjest on meeskond finaalis kaotanud. Möödunud aastal jäädi alla Paide Viking Window meeskonnale, kes sel hooajal pidi veerandfinaalides tunnistama G4S Noorteliiga paremust

Eelmise hooaja Saku II liiga võitjameeskond EMÜ SK alistas veerandfinaalides tartlaste põnevas duellis BC Tartu mängudega 2:1. Avamäng EMÜ-le 80:78, korduskohtumine omakorda BC Tartule 77:72. Otsustavas kolmandas vaatuses võtsid kindla võidu Maaülikooli mehed skooriga 92:79.

Teine poolfinaal Tartu/Kalev Estiko ja G4S Noorteliiga II vahel algab 21 aprilli õhtul kell 20.

Tartu/Kalev Estiko pani poolfinaalides enda paremuse maksma SK Torma Spordi vastu mängudega 2:1. Selles paaris võitis avamängu Tartu Kalev/Estiko 65:41 ning teise mängu võitis SK Torma Sport 79:76.  Otsustav mäng kulges selgelt Kalev/Estiko taktikepi all. Kaotanud kodus avaveerandi 14:26, kuulusid kaks järgmist veerandit Jaanus Liivaku juhendatavale Estikole kokku skooriga 52:21... ning mänguvõit kirjutati protokolli numbritega 89:69. Tartu/Kalev Estiko näol on tegemist kogemustega meeskonnaga, kes mitmel korral esiliiga Final Fouril mänginud. Viimati üle-eelmisel aastal.

G4S Noorteliiga duubelmeeskond teenis poolfinaalpääsme 2:1 ülekaaluga Paide Viking Window meeskonna üle. Paide võitis avamängu kodus 80:71 ning gümnaasiumi noortest koosnev G4S omakorda Tallinnas 75:64.

Kolmas mäng pakkus põnevust ja intriigi kuni lõpuni. G4S Noorteliiga võitis poolaja 40:37, kuid kolmandal haaras Paide initsiatiivi (60:52). Sel hetkel läks aga kõik Paide jaoks sassi. Tuli ebasportlikke, rünnak jooksis sõlme ning vastane näitas raskel hetkel vaimset tugevust. Omakorda läks G4S ette 62:60 ja initsiatiiv kandus samuti neile.

Viimane veerand kuulus juba Audentese noortele 29:12 ja kogu mäng skooriga 82:70.

Saku I liiga pronksikohtumine peetakse 22.aprillil kell 15. Finaal mängitakse sama päeva õhtupoolikul kell 17:30.