Pärnu Sadam asus raske võiduga TTÜ vastu veerandfinaalseeriat 2:0 juhtima

16.04.2017

Alexela korvpalli meistriliigas asus Pärnu Sadam 87:78 võiduga veerandfinaalseeriat TTÜ KK vastu 2:0 juhtima.

Esimene veerand kuulus 24:19 Pärnu meeskonnale ja pooajale mindi Heiko Rannula hoolealuste 40:37 eduseisus.

Riietusruumist tulid energilisemalt TTÜ mehed ja haarasid enne otsustavad neljandikku 58:55 edu. TTÜ eduseis oli III veerandil ka mõnevõrra suurem.

Seitse minutit enne mängu lõppu suurendasid TTÜ mängijad vahe juba kaheksapunktiliseks, kuid Pärnu näitas hambaid ning 9:0 spurdi toel haaras initsiatiivi enda kätte. Ka mängis rolli hetk, mil Joonas Järveläinen langes viie veaga pingile. Märkigem ära ka tabavuse vahe: Pärnul 57 %, TTÜ-l 35 %.

Mängu lõpp kuulus pärnakatele ja 87:78 võiduga mindi veerandfinaalseeriat 2:0 juhtima. Tegu oli väga heal tasemel haarava meelelahutusega, kust ei puudunud intriig, draama, tehnilised vead, kired, muutlik stsenaarium jne. Üks põnevamaid mänge sel hooajal koduses liigas.

Võitjate kasuks tõi Edvinas Seskus (pildil) 21+3+5 ja Reinar Hallik 19 punkti. Domagoj Bubalo lisas 18 pt ja 8 lp, Mihkel Kirves 17+14+2.

TTÜ poolelt tõi Kiur Akenpärg 21 pt. Toomas Raadik lisas 16 pt, 10 lp, Sten Olmre 13+9+4 (visked 14/5). TTÜ kogus meeskonna peale koguni 25 viga Pärnu 17 vastu.

Järgmine veerandfinaalkohtumine mängitakse teisipäeval Pärnus.