Veideman tassis Udine võõrsil raske võiduni, Varese võitis samuti kaotusseisust (playoff-rong läks)

15.04.2017

Eesti korvpallikoondislase Rain Veidemani koduklubi Apu G.S.A Udine tuli Itaalia esiliigas viimasel veerandil 13-punktilisest kaotusseisust välja ja alistas esikohta jagava DeLonghi Treviso 65:62!

Rain Veideman jäi avapoolajal nullile (visked 5/0), kuid jõudis võiduka mängu lõpuks 19 punktini! Ka seisis meie mees lõpusekundil vabaviskejoonel, tabades mõlemad vabavisked...

Paraku. Et samal ajal olid ka lähikonkurendid edukad, kadus võimalus, et Udine play-off'i pääseks. Enne viimast vooru on idadivisjonis mängiv Udine 15 võidu ja 14 kaotusega 9. kohal. Samuti eile võitnud Veronal ja Mantoval on kirjas 16 võitu ja 13 kaotust. Omavahelistes mängudes on aga Udinel kõige kehvem seis ja seega ei päästaks Veidemani tööandjat viimases voorus ka võit Bologna Fortitudo üle ja konkurentide kaotused.

Kohtumist hästi alustanud Udine võitis võõral väljakul avaveerandi 14:11, kuid teisel perioodil tabas neid mõõn ning poolajaks juhtisid juba võõrustajad 31:23. Teine veerand niisiis 9:20. Ka pärast kolmandat perioodi, kaitsele orienteeritud mängus, oli seis Udine poolt vaadates, võõrsil pealegi, 35:48.

Suurim miinus oli kolmandal veerandajal 17 punkti (31:48).Udine tõestas siiski taas, et neid ei tasu enne viimast kümmet minutit maha kanda. Meeskonnas on sisu ja iseloomu. Raskest seisust tuldi võõrsil välja ning Veidemani ja tiimikaaslase Stan Okoye vabavisked viimasel minutil andsid neile magusa 65:62 võidu. Eesti koondise kapten kogus lõpuveerandil 11 punkti, kolmandal niisiis 8 pt.

Veideman kogus 19 punkti (visked väljakult 16/5, sh kolmesed 7/1, vabavisked aga 8/8), 3 lauapalli ja 3 resultatiivset söötu. Eestlane teenis ka neli viga, tema vastu tehti aga kuus viga. Tema pluss-miinus saldo oli täpselt 0. Meeskonna resultatiivseim oli Abdel Fall 20 silmaga, lisaks võttis ta maha ka 12 lauapalli.

Veidemani saldo kuue mänguga on tänaseks 17,3 pt, 4,5 lp ja 3,3 rs. Mänguaega on tulnud 32 minutit. Tabavuse kallal saab norida, aga kui tähtsad visked on tabatud ja võidud tulnud, siis pole nagu põhjust ka. Liiati on Veideman tabanud eriti hästi vabaviskeid - 32st 30.

*       *       *

Varese meeskond oli Itaalia kõrgemas liigas Lega 1 kodus vastamisi Trentinoga (jagas enne vooru 4.-6. kohta). Pärast kaotatud poolaega 36:46, võideti kolmas veerand 18:11, neljas 29:23 ja nii kogu mäng 83:80. Varese resultatiivseim oli 19 punktiga Dominique Johnson.

Kristjan Kangur osales sündmustes täna vaid 15 minutit, neist 13 avapoolajal, kus teenis kolm viga. Tema arvele kogunes 3 pt ja 4 lp.

Viimasest kaheksast liigamängust on Varese võitnud seitse. Tabelis hoitakse 12. kohta (12/15), aga play-off koht on kõigest ühe võidu kaugusel. Kaheksas on Pistoia meeskond 13 võiduga. Täna Varesele allajäänud Trentino on tabelis kuues (15/12).

Põhiturniiri lõpuni jääb kolm vooru, Varese mängib võõrsil Venezia (2. koht) ja Torino (11. koht) ning kodus Cremonaga (16. koht). Et jõuda play-off´i on vaja kahte võitu kindlasti, kui mitte kolme.