Ethnikos kindlustas kuuendat kohta, Rait Laanelt taas hea partii (lisatud!)

13.04.2017

Kreeka A2 liigas saavutas Pireuse Ethnikos enne suuri ülestõusmispühi olulise võidu, alistades tabelis kaheksandal kohal (13-12) olnud Holargos BC kodus 66:62. Rait-Riivo Laane arvele kogunes 14 punkti.

Ethnikos asus kohtumist juhtima 20:10, kuid seejärel mäng tasakaalustus. Kolmandal veerandil tabas kodumeeskonda ka mõõn, mistõttu poolteist minutit enne veerandi lõppu jäädi kaotusseisu 45:48.

Suuresti oli ka Rait Laane teeneid selles, et viimane veerand edukalt ära mängiti ning vastane korraliku kaitsega maha suruti. Pluss 4 pt lõpuks Pireuse klubile ning emotsionaalselt ülioluline võit enne Kreekamaa aasta suurimaid pühi - paschat (Πάσχα).

Rait Laane ja Kostas Macheras olid Ethnikose resultatiivsemad 14 punktiga. Laane kontosse läks kirja veel 4 lp, 5 rs, 2 vl ja 4 pk, tema kolmesed tabasid lausa 5st 4. Laane vastu 35 minutiga tehti kuus viga.

Ka pühapäeval, mil Ethnikos jäi võõrsil alla Amyntas Dafnile 77:92 (seejuures korvisöödud 11-25), olid esiplaanil samad nimed - Macheras kogus 18 pt, Laane 10+5+4 (2/2, 3/1, 3/3).

25 mängu ja keskmiselt üle 29 minutiga on Laane arvel nüüd 10 pt, 2,9 lp ja 4,2 rs, lisaks 1,5 vl. Kahesed 52 %, kolmesed 36 % ja vabavisked 84 %.

Εθνικός - Χολαργός 66-62

Διαιτητές: Τζαφλέρης, Στρέμπας, Καλογερόπουλος Φ.

Δεκάλεπτα: 20-10, 32-29, 47-48, 66-62.
Εθνικός (Βλάχος): Ντουζίδης, Μάρτζος 7 (1), Αντωνάκης 10 (1), Κόκκαλης 12 (1), Λάανε 14 (4), Παπαφλωράτος, Οικονομόπουλος 9 (1), Μαχαίρας 14, Χάλαρης, Καζάκος, Δρόσος.

Ethnikos kindlustas võiduga kuuendat kohta, neil on nüüd 14 võitu, 12 kaotust. Viiendal kohal oleval Aiolos Astakoul paraku on neli vooru enne põhihooaja lõppu kaks võitu rohkem. Playoff'i pääseb vaid viis paremat, kokku on A2-s meeskondi 16.

19. aprillil on Ethnikos välissõidul Arkadias, kus mängitakse Arkadikosega (9-16). Pärast seda jääb pidada veel vaid kolm kohtumist - Larissa, Doukase ja Kavalaga.