Tartu Ülikool murdis TLÜ/Kalevi alles viimasel minutil

12.04.2017

Alexela Korvpalli Meistriliigas veerandfinaalkohtumises alistas Tartu Ülikool lõpuminutite ponnistustega TLÜ/Kalevi 76:72 (34:33).

Põhihooajal kõik omavahelised mängud enam kui 20 punktiga võitnud Tartule täna midagi lihtsalt ei tulnud. Avaveerandi järel asus juhtima TLÜ/Kalev 18:22. Poolajale mindi Tartu minimaalses 34:33 eduseisus.

Viimasele neljandikule mindi vastu seisult 52:51 ja põnevus püsis mängus päris viimase minutini välja. Kristo Saage hullumeelne kolmepunktivise kolm minutit enne normaalaja lõppu tõi tabloole TLÜ/Kalevi 66:69 eduseisu. Paraku tegid Raido Roosi hoolealused mängu lõpus rumalaid pallikaotusi, mida tartlased karistamata ei jätnud.

Võitjate parimana kogus Maks Adam Konate (pildil) võimsa kaksikduubli 20 punkti ja 11 lauapalliga. Tanel Sokk lisas 13 ja Mandell Thomas 11 silma. Kalevi eest tõid Djordje Dzeletovic ja Kristo Saage vastavalt 24 ja 20 punkti.

"Tänast võitu me kindlasti ära ei teeninud,“ ei saanud peatreener Gert Kullamäe täna hoolealustega rahule jääda. „Ei tahaks kuidagi treenerina uskuda, et keegi tuleb play-offidesse mütsiga lööma, sel aastal ei saa me end ühegi meeskonna vastu lõdvaks lasta. See aga, mis täna platsil iseäranis esimesel poolajal tehtud sai, oli andestamatu. Tore, et punkti tabelisse kirja sai, aga ära me seda teeninud ei olnud.“

Paari teine omavaheline kohtumine peetakse laupäeval kell 17 Tallinnas.