Gert Kullamäe juhtis Tartu Ülikooli Balti liiga pronksmedalile

Balti liiga pronksmedalid riputati kaela Tartu Ülikooli korvpallimeeskonnale

06.04.2017

Täna peeti Triobet Balti liiga pronksiseeria kordusmäng BC Kalev/Cramo ja Tartu Ülikooli vahel. Mängu võitis küll Kalev 67:68, kuid pronksmedalid läksid esimesest mängust 12-punktiliset eduseisu omanud Tartule.

Esimene veerandaeg möödus väga tasavägiselt. Kalev/Cramo asus 10-minutilise mängu järel juhtima 16:13.

Teise neljandiku alguses haaras initsiatiivi kodumeeskond Tartu, kuid poolajapausile mindi siiski Kalevi 33:31 eduseisus. Esimese mängu poole resulutatiivsemad olid Mandell Thomas TÜ poolelt 11 ja Vitali Ljutitš Kalev/Cramo poolelt 16 silmaga.

Viimasele veerandile mindi vastu Kalevi minimaalses 46:45 eduseisus, mis tähendas, et pronksmedali võitmiseks tuli Alar Varraku hoolealustel viimase kümne mänguminutiga ette rebida vähemalt veel 12 punktiga.

Neljanda veerandaja esimese minutiga suutsid Cramo mehed vahe suurendada kuuepunktiliseks 51:45. Tartlased toibusid kiirelt ja asusid Maks Konate tabavate vabavisete järel 52:51 juhtima.

Tartu küll kaotas kohtumise 67:68, kuid võttis pronksiseerias 11-punktilise võidu. Esimene mäng võideti teatavasti 72:60.

Võitjate parimatena tõid leegionärid Mandell Thomas ja Dominykas Milka 17 punkti. Kalevi parim oli täna Vitali Ljutitš 20 silmaga.

Tänane statistika

Triobet Balti liiga võitjaks krooniti poolfinaalides Kalevi alistanud Vytautase meeskond, kes alistas finaali kordusmängus võõrsil Pasvalyse Pieno Zvaigzdese 89:74 ja oli kahe mängu kokkuvõttes kodusest rivaalist parem 12 punktiga. Avamängu kaotasid Vytautase mehed koduväljakul 88:85.