BC Kalev/Cramo jaoks jäi Balti liiga finaaliuks suletuks

22.03.2017

BC Kalev/Cramo kaotas Triobet Balti liiga poolfinaali korduskohtumise Prienai Vytautase vastu 88:77  (29:35) ning langes konkurentsist.

Kalev/Cramo alustas sisuliselt kuuepunktilises eduseisus, sest teatavasti võideti esimene mäng koduväljakul numbritega 94:88. Korvidevaese esimese veerandaja võitsid kalevlased 13:9.

Teisel veerandajal saadi mõlemalt poolt piltikult öeldes kaas korvi pealt maha, neljandik kuulus 22:20 Kalevile ning poolajale mindi meie meeste 35:29 eduseisus.

Tasavägine kolmas veerandaeg kuulus Vytautasele, leedulased läksid enne otsustavat neljandikku juhtima 54:51, mis tähendas kahe mängu kokkuvõttes Kalevile vaid kolmepunktilist edumaad.

Prienai alustas viimast veerandaega 5:0 vahespurdiga. Kodupubliku toel hakkasid ka vastaste kaugvisked sisse kukkuma ning viis minutit enne mängu lõppu olid Prienai mehed juba 11 punktiga peal (68:57). Vytenis Lipkeviciuse kaks pluss üks rünnaku järel läksid vastased ette 76:61.

Kuna Kalevi vead olid täis, kuulus mängu lõpp kodumeeskonnale. Korduskohtumine kaotasid kalevlased 88:77 ja kahe mängu kokkuvõttes jäädi alla 176:171

Võitjate poolelt tõi Regimantas Miniotas (alumisel pildil) 21 punkti ja võttis 9 lauapalli. Vytenis Lipkevicius lisas 17 ja Darius Gvezdauskas 16 silma. Kalev/Cramo resultatiivsem oli Vitali Ljutitš 19 punktiga.

Kalevi pronksikohtumise vastane selgub homses poolfinaalmängus Tartu Ülikooli ja Pieno žvaigždesi vahel.