Johannes Voigtmann, mees, kelle järel Janar Talts jäi teiseks

Rock kaotas Frankfurtis eduseisust 20 punktiga

10.02.2015

Eurochallenge sarja vahegrupiturniiri neljanda vooru mängus Frankfurtis alustas TÜ/Rock Skylinersi vastu viimast veerandist ühepunktisest kaotusseisust, kuid kaotas lõpuks 73:92.

Rock tuli teise veerandi lõpusekundeil järgi - 36:36. Kolmanda veerandi keskel saavutas Rock korra ka kuuepunktise edu (50:44) ning perspektiiv tundus üsna rõõmus. Kukkumine tuli ses mõttes kõrgelt.

Mis juhtus? Frankfurt pani terve agressiivset kaitset, füüsilist pressi, mis lõpuks Rocki jaoks oli liiast. „Ilmaasjata ei rääkinud Gert Kullamäe enne mängu sellest, et peame füüsiliselt suutma vastu panna,“ tähendas Delfi TV abikomentaator Priit Vene.

Kahe mängu kokuvõttes saab öelda, et vastane oli parem ning väärib koos Avtodoriga kohta eurosarja veerandfinaalis.

Mis raskelt tuli, see kergelt läks

„Kui Tartus võitsid nad meid kaitsega, siis täna esiteks kaitsega pluss oluliselt parema rünnakuga kui Tartus – koduväljakul nii peabki olema,“ lisas Vene. Frankfurti mängu iseloomustasid korralikult väljamängitud viskekohad, lõpus muidugi ka „liiga hästi“ tabanud kaugvisked. Ära nulliti ka Augustas Peciukeviciuse mäng ja lust.

Kõi mis Rockile raskelt tuli, see kergelt läks. 57:65 kaotusseisus läksid tartlased maa-alasse, kuid see päädis nelja vastaste tabava kolmesega, lisaks muud lahendused ning seis oli peagi 69:92... Oma visked läksid mööda, kaitses käituti kohati suisa arusaamatult.

Nii kadus Rockil ka reaalne lootus eurosarjas edasi pääseda, kahjuks. Kuid pead ei saa päriselt nõtku lasta, sest neljapäeval tuleb minna Balti liigas võidu järele Leetu, kus mängu Prienai vastu alustatakse +32 punkti pealt.

Kuus põhikategooriat: 6:0 Skylinersile

Meeskondlikult: Skyliners võitis laua 27-25, korvisöödud 18-15, pallikaotused 9-14. Kahepunktivisked 59 vs 56 %, kolmesed 56,4 vs 32 %, vabavisked 88 vs 78 %. Seega, Saksa klubi oli parem kõigis kuues nimetatud skaalas.

Lisaks võiks välja tuua, et Skyliners sooritas viis kolmest vähem, aga tabas neli tükki rohkem. Seega saame teha teoreetilise järelduse: kui Rock oleks mänginud rohkem korvi alt läbi ja leidnud lahendusi tsoonist, kust tabavus oli peaaegu võrdne, oleks ka mäng lõppenud võrdse resultaadiga. Oleks. Ja see "oleks" on juba oskuste ja töötavate lahenduste taga.

Johannes Voigtmann sai kirja 26 punkti, Justin Cobbs 20, Konstantin Klein 11+4+4, Quantez Robertson 8+6+4, Mike Morrison 11 p ning neljast kolm kolmest paugutanud uus mees Jacob Burtschi 9 p.

Rocki skoori eest kandsid hoolt: Janar Talts 19+4lp (visked 8/6), Tanel Sokk 13+3+4, Gert Dorbek 13+2+3, Joosep Toome 9+4lp ja Timo Eichfuss 8+4lp

Noppeid pressikonverentsilt

Kullamäe: "Frankfurt vääris täna võitu. Kolm veerandaeg mängisime väga hästi ja just kaitses. Viimasel neljandikul kaotasime aga keskendumise ja nad hakkasid ka hästi tabama, ka raskeid viskeid. Ja loomulikult: kui lased sellisel heal võistkonnal visata veerandajaga 35 punkti, on võita väga keeruline."

Janar Taltsi sõnul oli pettumus suur. „See oli meie jaoks väga raske mäng. Kolm veerandaega püsisime mängus ja juhtisime isegi kolmandal. Aga neljas veerandaeg oli neile kui pidu – nad mängisid arukalt ja tabasid oma visked. Kindlasti väga raske ja pettumust valmistav kaotus. Aga järgmine mäng on kodus Saraatoviga ja läheme seda 100% võitma," vahendas Delfi Taltsi sõnu.

Avtodor maadles kodus Den Boschiga

Saraatovi Avtodori korvpallimeeskond sai samal ajal kolmanda võidu, alistades koduväljakul hollandlaste Den Bosch Shoetersi 89:85.

Võitjate parim oli Micah Downs 19 punkti ja 8 lauapalliga. Kees Akerboom tabas hollandlaste poolel koguni 8 kaugviset (11-st) ja kogus 28 punkti.

Just Akerboomi kolmepunktivise tõi Den Boschi kuus sekundit enne lõpuvilet vaid kahe punkti kaugusele (85:87), kuid järgnevalt realiseeris Courtney Fortson mõlemad vabavisked ja kindlustas Avtodorile võidu.