Rannar Raap

TYCO Rapla ning KK Pärnu said Balti liigas kaotused

10.02.2015

Kaks Eesti klubi pidasid täna oma viimased kohtumised Balti liigas, kui TYCO Rapla jäi kodusaalis alla BK Ventspilsile 55:70 ning Korvpalliklubi Pärnu kaotas suvepealinnas Šiauliaile 70:82.

Rapla meeskond oli korduskohtumiseks hästi valmis, saades esimese veerandajaga 6-punktilise edu tugeva Ventspilsi vastu. Teisel kümnendil ei läinud kaua kuni Ventspils oli vahe tagasi mänginud ning seis tasakaalus. Tasavägise poolaja järel oli peal juba omakorda Läti klubi 33:27. Teisel poolajal kasvas Ventspilsi eduseis kiirelt 10-punktiliseks ja sinna kanti jäi kuni kohtumise lõpuni, mille Ventspils võitis 70:55.

Ventspilsi resultatiivsemad olid Harvey Jeray Grant 13 ning Martins Meiers 11 punktiga. Ainsana jõudis Rapla poolelt kahekohalise arvu punktideni Domagoj Bubalo, kes viskas 15 punkti.

Pärnus toimunud kohtumises jäi suvepealinna meeskond kiirelt kaotusseisu. Siiski mida minut edasi, seda paremini sai ka KK Pärnu oma mängu käima ning vahe hakkas jõudsasti kahanema ja teise veerandaja keskpaigaks olidki juhtohjad juba pärnakate valduses. Poolajapausile minnes oli liidripositsioon taas Šiaulai käes, kes juhtis pausile minnes 45:41. Teisel poolajal enam Pärnu Leedu klubi jaoks ohtlikuks ei saanud. Kuigi Eesti meeskond võitles visalt, tunnistati siiski Šiauliai 82:70 paremust.

Rokas Giedraitis oli Ventspilsi suurim skooritegija, visates 18 punkti. Gintaras Leonavicius lisas 15 ning Vytautas Sulskis 13 silma. Pärnakate punktide eest hoolitsesid peamiselt kolm meest – Janis Vahter, Renato Lindmets ning Rannar Raap, kes viskasid vastavalt 20, 18 ja 13 silma.