Rait Keerles - TYCO töökas kardinal

TYCO Rapla tänane ülesanne: väärikalt mängida

10.02.2015

TYCO Rapla ees on teisipäeval miinus 30. Küllap ongi mõtet selelle mängule vastu minna nii nagu Aivar Kuusmaa pärast laupäevast kohtumist Pärnuga soovitas: mängida tasane mäng (loe: enamvähem võrdne), et oleks sportlikku pinget ning pakkuda publikule head emotsiooni.

Nii ta on. TYCO Rapla alustab teisipäeval BK Ventspilsi vastu pool tundi Eestis tavapärasest varem ehk 18.30. Kohtumist näitab ka Delfi TV. Muidugi, alati jääb lootus, et vastane on suurest edust uinutatud ning saatus mängib neile koleda vingerpussi... Elame-näeme.

Küllap lootis Rapla meeskond ja peatreener Aivar Kuusmaa ka Lätist paremat tulemust, kuid reaalne jõudude vahekord tänavu Eurocup-sarjas mänginud Ventspilsiga tuli siiski selgelt ilmsiks ja avaldus resultaadis. Tuleb tunnistada, et skoor võinuks olla veel trööstitum, kuna teisel veerandil oli TYCO taga koguni 13:42 ja poolajaks 30:57.

Kreeklaselt avamängus 14 korvisöötu!

Raplas saab näha kõva tiimi, põnevaid artiste. Avamängus tegi enim skoori Akselis Vairogs – 20 p (kolmnesed 6/4), jälgida tasub kindlasti veel koondislasi Kristaps Janicenoksit, Martins Meiersit, ameeriklasi Troy Barnies’t ja Harvey Granti.

Kindlasti võiks eraldi hinnata Läti klubi särgis BBLi debüüdi teinud 24-aastast kreeklasest mängujuhti Nikolaos Gkikast, kes võttis kriitikud relvituks 10 punkti, 6 laua ja 14 korvisööduga (efektiivsusindeks 30). Thessaloniki Arise eest  hooaeg tagsi tõi Νίκος Γκίκας keskmiselt 6,2 punkti ja 2 korvisöötu mängus.

Ventspils - LBLi liider

Ventspilsi kolmesed kusjuures avamängus 52 % (27/14). Rapla kaotas laua 23-29, korvisöödud aga lausa 13-30, visked lätlaste kasuks 63 vs 47 %.

Rapla parimad olid Domagoj Bubalo 17+5lp, Rait Keerles 16, Rait-Riivo Laane 14+7rs ja Ernestas Exerskis 13 punktiga. Laane efektiivsus 19, Bubalol 18. Keerles tabas kõik neli kolmest, Laane 5st 3.

Ventspils on Läti liiga MBL liider (võiduprotsendi järgi): 1. Ventspils 11-1, 2. Liepaja 17-4, 3. VEF 4-2, 4. Jurmala 14-6, teised jäävad kaugele maha.