Tskk kindlustas võiduga liidrikohta

Mäng kahe lisaajaga: Betoonimeister/Tskk/Nord alistas liidrite mängus Balteco

09.02.2015

Täna ette reklaamitud kohtumises esiliiga liidrite vahel alistas Betoonimeister/Tskk/Nord võõras saalis Balteco teisel lisaajal 84:81 (74:74, 64:64, 31:38).

Suuremalt jaolt oli mängu dikteerivaks pooleks normaalajal Balteco. „Eriti hästi õnnestus neil kolmas veerand. Siis oli mäng nende käes. Vahe oli halvemal juhul meie poolt vaadates miinus kümme,“ sõnas Tskk mängija ja treener Mart Uuehendrik (5p, 3lp).

„Aga lõpus sai otsustavaks meie parem füüsis ja pikem pink kuna kogu mängu olid nemad jällegi paremini tabanud,“ tähendas Uuehendrik vaatamata tõsiasjale, et „Betoonil“ puudus perekondlikul põhjusel Margus Klementsov, samuti vigastatud Arko Pakkas ja Andres Zoober. Baltecol puudus Howard Frier, Peeter Peljo, ka Mario Polusk ei mänginud kaasa.

Olgu ka öeldud, et Margus Klementsov sai täna tütre isaks. „Tema tegi oma etteaste täna sünnitusmajas,“ märkis treener. Meeskond sai ilma ühe oma liidrita hakkama, raskelt, aga sai. Korvpalliliit ühineb õnnitlustega!

"Balteco kõnges teisel lisaajal..."

Esimesel lisaajal oli Betoon ees, kuid Balteco viskas koguaeg ennast järele. „Viimane rünnak jäi meile,“ sõnas Uuehendrik. „Martin Rausbergi vise keerles rõngast välja...“ Teine lisaaeg. „Nüüd juba vastane kõnges, meil oli veel viimaseid jõuvaruriismeid. Olime koguaeg 3-5 punktiga ees, enam väga suurt küsimust polnud.“

„Kohe mängu alguses oli olukord, kus pingilt eemaldati Tõnu Soodla, vastaste nö mängiv peatreener. Kuna neil aga treenerit ei olnud, siis justkui pidi eemaldatama Kristo Aab, kes selles olukorras oli süütu – paus ja „Novgorodi veetše“ kestis 5 minutit... Igastahes, ühelt poolt tegi nende tähtsa mängija puudumine meie olukorda kergemaks, teiselt pool see intsident kindlasti andis ülejäänud Balteco meestele vurtsu juurde. Minu meelest tegid neil väga hea mängu Leppind, Batanov ja Krass.“

Võib lisada, et neli Balteco mängijat said kirja üle 40 minuti, Tskk koosseisus Igor Arendas kangeimana 44:37.

Tskk kindlustas liidrikohta

Numbreid selgituseks: Betoon oli parem lauas 46-43, korvisöödud 16-14, pallikaotused Betooni poolt vaadates 17-21, vaheltlõiked 9-6. Kahesed 41 vs 40 % Betoonile, kolmesed 47 vs 15 % Baltecole (!) ning vabavisked 76 vs 71 % Betoonile.

Võitjate kasuks tõi Heigo Erm 25+13lp (22/8 + vv 7/7), Martin Rausberg tõi 17+6lp (14/6), Igor Arendas 14+10+5 (12/5), Sander Saat 9+4rs, Meinhart Mardo 7+7lp.

Balteco poolel olid tegijad: Ardo Krass 18+7+7 (18/6), Ants Norak 15+5lp (8/3 + vv 10/9), Anton Batanov ja Kauri Sild 12, Indrek Kaarlep 10+10lp, Allar Leppind 11+6+2.

Betoonimeistril on liidrina vahegrupis 9, Baltecol 6, Tartu Kalev/Estikol 5, Räpina Kotkal ja TTÜ SK-l 4 võitu. Homme kohtuvad Tamsalu-TTÜ, reedel Betoon-Kotkad ja Ambla-Balteco.