Kristjan Kangur, Varese nr 14

Kanguri näitajad on „normaalseks“ muutumas

08.02.2015

Itaalia korvpalli kõrgliigas tegi värskelt pikalt vigastuspausilt naasnud Kristjan Kangur korraliku esituse, kuid Varese Openjobmetis pidi võõrsil tunnistama 86:70 Reggio Emilia paremust.

Reggio Emilia, kelle vastu Varese pidaski 25. oktoobril kurikuulsa kolme lisaajaga kohtumise (kaotus 112:118), misjärel Kangur läks ravile, asus seekord poolajaks juhtima 48:34, kuid kolmanda veernadi lõpuks tuli Varese järele – 56:60. Viimane kümme minutit kuulus aga taas selgelt Reggio Emiliale – 26:14.

Eestlane alustas küll vahetuspingilt, kuid sai mänguaega 28 minutit, visates 6 punkti (kahesed 3st 1, kolmesed 4st 1, vabavisked 3st 1. Lisaks sai Kangur kirja 8 lauapalli ning 2 korvisöötu ja tegi ühe pallikaotuse ja neli viga.

Varese parim oli 20 punkti visanud Andy Rautins, Craig Callahan lisas 14 p, võitjate kasuks tõi Riccardo Cervi 16 silma ja 12 lauda.

Kanguri statistilised keskmised on kahe mänguga pärast pikka pausi „normaalseks“ muutunud, enne oli keskmine mänguaeg mäletatavalt üle 40 minuti ja vabavisked 100 %. Nüüd aga, kuue mängu kokkuvõttes 34,6 min, 11,6p+8,6lp+2,6rs. Kahesed 35 %, kolmesed 44 % (25/11), vv 73 %.

Reggio Emilia (14-4) hoiab tabelis Milano Emporio Armani järel teist kohta, Varese (6-12) on 16 tiimi hulgas 14. kohal.

Pidada jääb veel 12 vooru, mis peaks olema piisav, et meeskond kindlustab endale koha Lega A-s ka tulevaks hooajaks. Selleks tuleks vähemalt enamus kodumänge - 4-5, ära võtta.

Teoreetiliselt oleks ca 70-se võiduprotsendi juures võimalik jõuda ka esikaheksasse, sest hetkel on kaheksanda koha meeskonnal vaid kolm võitu enam.

Järgmise mängu peab Varese 15. veebruaril võõrsil Venezia Umanaga, kellele esimeses ringis paari punktiga kaotati.