TLÜ/Kalevi mäng Liepaja vastu lagunes teisel poolajal

07.02.2017

Kahjuks pidi kaotuse Triobet Balti liiga kaheksandikfinaali avamängus vastu võtma ka TLÜ/Kalev. Ometi oli esimene pool kohtumisest haarav ning võrdne.

Kalev läks ette 23:21 ja oli poolajal taga vaid 44:47. Mõlemad olid sinnani kaugelt hästi tabanud, Kristo Saage seejuures 9st kolmesest viis – kokku avapoolajal 19 pt+3 lp+6 rs. Vastaspoolel Roberts Krastinš 13 ja Arturs Ausejs 10 pt.

Kolmanda veerandi algupoole oli mäng võrdne ja Kalevil võimalik kahte puhku ka juhtima minna, kuid visked ei tabanud. Sel hetkel muutus võõrustajate mäng ühekülgseks – kaare taga patsutamine ja söötmine, teravus kadus ning üks-üks keegi suurt ette võtnud. Kaitses seevastu lasti endale järjest kolm-neli lihtsat korvi visata (lisaks nõrk kaitselaud) ja vahe oli miinus kümme. Kolmanda veerandi lõpuks

seis 59:71 ja lisa tuli.

TLÜ/Kalevi peatreener Raido Roos: „Nad said jooksma ja siis oli nende mäng. Me ei otsinud enam oma mängu, teravusest jäi puudu, vabaviskeid oli liiga vähe, kuid samas tegime oma 40 kaugviset (39 – toim.), see läks selgelt liiale. Võtan enda peale selle ebaõnnestumise, mehed polnud mänguks valmis nii nagu oleks pidanud. Tuleb teha omad järeldused.“

TLÜ/Kalev-Liepaja/Triobet 75:92 (44:47)

Lauapallid: 36-44

Korvisöödud: 15-23

Pallikaotused: 11-14

2 p: 55 vs 61 %

3 p: 25 vs 37 %

vv: 76 vs 60 %

TLÜ/Kalev: Kristo Saage 23+8+9+4 vl (ainult kolmesed 17/5, vv 9/8), Djordje

Dzeletovic 17+11 lp, 5 pk (12/7), Reimo Tamm 11+3+3, Kaido Saks 8+3 lp.

Liepaja: Roberts Krastinš 24+6 lp, Arturs Ausejs 20+4+6, Rihards Berzins 17 pt.