Lennumasin Janari Jõesaar (foto:Siim Semiskar)

Tartu Ülikool küttis Atõrau Barsõle 34-punktilise sauna

06.02.2017

Triobet Balti liiga esimeses kaheksandikfinaalis alistas Tartu Ülikool Kasahstani klubi Atõrau Barsõ veenvalt, 83:49 (55:23).

Tartu näitas kohtumise algusest peale, kes on parem meeskond, minnes juhtima 16:0. Esimese poolaja lõppu pakkus paar Mandell Thomas - Janari Jõesaar publikule kaks kaunist alley-oop korvi, millest viimane tõi poolajaks tabloole numbrid 55:23.

Teine poolaeg mängu mingit olulist muutust ei tulnud ja Tartu võttis kaheksandikfinaali esimeses vastasseisus kindla võidu, 83:49.

Võitjate parimana tegi 19 punkti ja 10 lauapalliga soliidse kaksikduubli Janari Jõesaar (pildil). Ameeriklasest mängujuht Mandell Thomase ja leedukast keskmängija Dominykas Milka kontosse kirjutati 16 silma. Barsõ resultatiivsem oli Trevin Parks 17 punktiga.

„Hea esitus meie poolt täna,“ ütles mängu kokkuvõtteks Tartu peatreener Gert Kullamäe. „Saime algusest peale hästi minema ja hoidsime seda edu lõpuni välja. Hea alus on homseks igatahes olemas.“