Olmreta mänginud TTÜ kaotas koduväljakul Tartu Ülikoolile

01.02.2017

Alexela korvpalli meistriliigas võitis turniiritabeli liidermeeskond Tartu Ülikool võõral väljakul TTÜ korvpalliklubi 85:54 (44:30).

TTÜ pidi täna hakkama saama meeskonna ühe liidri Sten Olmreta, keda vaevab viirushaigus. Tartlaste vastu suutsid Rait Käbini hoolealused mängus püsida kuni teise veerandaja keskpaigani.

Peatreener Gert Kullamäe teisel veerandil võetud time-outi järel hoopis agressiivsemat kaitset mängima asunud Tartu meeskond suurendas 18:0 spurdi toel poolajaks vahe 14-punktiliseks, 44:30. Lauas võimutsenud (44-21) tartlased vastaseid enam lähemale ei lasknud.

Võitjate parimana tõi ameeriklane Mandell Thomas (pildil) 18 punkti. 16 punkti ja 13 lauapalli lisas võimsate pealtpanekutega hiilanud Venkatesha Jois. TTÜ parimad olid Joonas Järveläinen 11 ja Ivalo Pajumets 10 silmaga.

Tartule sellest mängust kahe kaotuse kõrvale hooaja kahekümnes võit. TTÜ asub üheksa võidu ja seitsme kaotusega neljandal positsioonil.

“Üldjoontes võib rahule jääda. Kaitses olime täna eriti tublid, kui mõned perioodid välja arvata, selles mõttes tuleb mehi kindlasti kiita,” võttis mängu napilt kokku peatreener Gert Kullamäe (TÜ klubi pressiteenistusele).