Anna-Gret Asi, taas tartlaste edukaim

Tartu Ülikool/Kalev alistas pingelises mängus G4S Noorteliiga

25.01.2017

Naiste Eesti-Läti Ühisliigas peeti täna üks oluline kohtumine eestlaste vahel. Tartu Ülikool/Kalev võitis pärast kümne punktiga kaotatud poolaega G4S Noorteliigat 79:69.

Tartus peetud kohtumises saavutas G4S Noorteliiga võistkond  teise veerandi lõpuks eduseisu 42:32. Audentese noored oli lauas üle ning Tartul tuli punkte laialt rindelt liiga hõredalt. Ka tabasid tallinlased paremini.

Kolmandal veerandil mängupilt muutus. Tartu entusiasm, agressiivsus ja kaitse sundisid G4Si tüdrukuid palju eksima, tehnilist praaki kogunud hulganisti. Tartu veeres järgi siiski alles päris kolmanda veerandi lõpus, näiteks 26. minutil oli seis G4Si kasuks 53:42.

33. minuti algul viis Anna-Gret Asi kaugvise Tartu ette 60:55, kuid G4S polnud löödud. Mõne minuti järel olid AUD neiud ees 66:65, sel hetkel siiski sooritas Tartu murrangu. Nele Laurimaa tabas 3.40 enne lõppu kaugelt (69:66) ning kolm minutit enne lõppu lisas Asi kahese (71:65). Seda vahet tagasi teha külalistel ei õnnestunud. Lõpuks kümnepunktine võit Tartule.

Tartu Ülikool/Kalev-G4S Noorteliiga 79:69 (32:42)

vv: 67 vs 54 %

Tartu: Anna-Gret Asi 25pt+4lp+4rs+3vl (visked 13/7, vv 11/8), Sandra Reinvald 14+7lp, Nele Laurimaa 8+5lp, Eleriin Vaino 6+4+2+3.

G4S: Berit Annabel Loomägi 14+8+2 (8/6), Sandra Tael, Anella Otti, Janne Pulk kõik 10 pt, Johanna-Eliise Teder 8+4rs.

14-aastane Kalevi liider Anna-Gret Asi (saab 21. veebruaril 15) on ühisliigas keskmiselt alla 28 minutiga toonud 13,5 pt, 5,5 lp ja 3,5 rs, lisaks 1,6 vl. Kahes viimases mängus aga keskmiselt 27,5 pt.

2ND ROUND - 5-11TH PLACE