Tallinna Ülikool tõi Riiast kaks võitu, üks neist teeniti lisaajal

22.01.2017

Eesti-Läti naiste ühisliigas võitlevad kõik meie klubid alumisel vaheturniiril ehk kohtadele 5.-11. Sel nädalavahetusel tuuritas teispool Eesti-Läti piiri Tallinna Ülikool, kes naasis kahe võiduga.

Tõsi, need kaks võitu olid ka oodatud, planeeritud. Reede õhtul alistati Läti Ülikool (LU) 74:70 ning laupäeval Läti U16 koondis 60:46. Tõsi, reedel läks võiduks tarvis lisaaega.

Reedest esmalt. Vastane asus juhtima, kuid poolajaks oli TLÜ ees 31:29. Pärast kolmandat veerandit TLÜ juhtis 50:44, ometi tuli LU pool minutit enne lõppu Agija Kruga viskest viiki 63:63. TLÜ oli enne seda vedanud 63:54, kuid viis pallikaotust ja mõned möödavisked seadsid tasakaalu tabloole.

Lisaaja võitis TLÜ 11:7. Kaks olulist korvi sepistas Greeta Üprus, vabavisked vormistasid Trine Kasemägi ja Rosemary Rits.

Läti Ülikool-Tallinna Ülikool 70:74 (29:31)

LU: Ieva Jundase 17 pt, Liene Stalidzane 14 pt

TLÜ: Trine Kasemägi 17 pt+12 lp, Greeta Üprus 14+6+5, Samantha MacKay 14+8+6, Rosemary Rits 13+7 lp, Eliise Käit 8+3 lp.

Laupäeval võitis TLÜ Läti U16 koondist niisiis 60:46. Võit polnud siingi ülearu veenev, kui võõrsil saadud võitude üle kohut ei mõisteta. Noored lätlannad läksid ette 7:3 ja mäng püsis ka teise veerandi algul tasakaalus (15:15) kuni TLÜ saavutas mõningase edu.

Kuid TLÜ poolajaedu (32:30) oli ülimalt habras ning 24. ja 27. minutil võitlesid lätlannad end juhtpositsioonile (vastavalt 36:35 ja 38:37). Siis toetasid aga TLÜ-d punktidega Üprus, MacKay ja Noponen, nii et viimasele veerandile saadi juba üpris turvalises 62:50 eduseisus.

Läti U16: Laura Meldere 13+6 lp

TLÜ: MacKay 19+9+4, Petra Noponen 10 pt, Kasemägi 9+12 lp, Rits 9+6 lp, Üprus 4+6+4.

*       *       *

Läti Vabariiki visiteeris ka Tartu Ülikool/Kalev, kelle osaks paraku jäi kaotus. Nemad pidid tunnistama Riia TTT Juunioride paremust 65:76. Võitlus tugeva vastasega oli siiski tubli.

Tartlannad tabasid korralikult ega teinud liialt tehnilist praaki, kuid lätlannad on võimsamad, füüsiliselt paremad ning domineerisid lauas. Tartu aga tabas paremini.

Tartu poolel kogus Anna-Gret Asi hea tabavuse juures 30 silma.