Maili Pokk tegi head skoori, kuid Keltern kaotas Eurocupis

21.01.2017

FIBA Eurocup' sarjas tehti algust playoffiga. Saksamaa hetke liiderklubi Rutronik Stars Keltern, kus mängib ka Mailis Pokk, jäi kodus peetud kaheksandikfinaali avamängus alla türklaste Yakin Dogu Universitesile 62:76, Poki hea mäng rünnakul oli siiski mõningaseks lohutuseks.

Kohtumine algas Kelterni jaoks toredasti - asuti juhtima 9:2. Viis minutit hiljem oli seis ometigi 9:15 ja enam Saksa naiskond eduseisu nautida ei saanudki ses mängus. Poolaja lõpuks oli vahe miinus kümme, ent see kasvas kolmanda alguses veelgi.

25. minutil vähendas Poki tabav kaugvise kaotusseisu taas kümnele silmale (41:51) ning Jasmine Thomas tõi Kelterni miinus 8 peale, kuid siis pani Istanbuli ülikool taas omalt poolt juurde. Ameeriklane Vandersloot konstrueeris viimastel III veerandi sekunditel järjest 5 punkti ja vahe oli miinus15 pt.

Viimasel veerandil suutis Keltern vaid punkti võrra parem olla. Nii jäi tulemus 62:76 ning selleks et veerandfinaali pääseda, peaks Istanbulis 26. jaanuaril väiksemat sorti ime sündima.

YDU oli lauas parem 40-34, korvisöödud vastasele 16-10, pallikaotused 13-13. Kahepunktivisked YDU kasuks 53 vs 33 % (!), kolmesed Kelternile 35 vs 33 %, vabavisked YDU-le 92 vs 75 %.

Mailis Pokk, keda fibaeurope lehel loetakse power forwardiks (24 a-186 cm) oli mängus 26:38 ning kogus 16 punkti, ühe laua ja ühe korvisöödu. Lisaks kolm viga. Tema pluss-miinus oli kehva (-23), efektiivsus aga +11. Pokk tabas kaheseid 7/3, kolmeseid 5/3 ning vabaviskejoonelt 2/1. Tema statistika eurosarjas on nüüd 7,1 pt, 2,6 lp, 0,9 rs. Kahesed 44 %, kolmesed 29 % ja vv 67 %.

Jasmine Thomas tõi Kelternile 16 pt, Maja Vucurovic 10+4 lp ja Emmanuella Mayomo 8+4+4. Vastastel hoolitsesid skoori eest viis ameeriklast. Naiskonna hingekirjas on kolm türklast, kes esimeses mängus kätt valgeks ei saanudki.

Tasemest kõneleb kindlasti seegi, et Riia TTT, kes Eesti-Läti Ühisliigas liigub võidult võidule nagu USA koondis olümpiamängudel, jäi 1/8-finaali avakohtumises võõrsil alla ungarlaste VBW Cekk Cegledile 66:73.

Pildil: Mailis Pokk on saavutanud viimase kuu-pooleteise jooksul Kelternis hea hoo. Klubi on Saksamaal kõrges mängus (hetkel jagamas liidrikohta) ninga ka Eurocupis pole mäng veel läbi.